Využití plynu v zahradě: Grilování i vytápění plynem. Proč ne?

Grilování

Plyn se dá využít nejenom v domácnosti, ale také ve vaší zahradě. Jak? Způsobů, jak vám může plyn dělat společnost, je celá řada. Pokud budete plyn používat rozumně a nebudete s ním zbytečně plýtvat, rozhodně se vám jeho používání vyplatí.

Zahradní grilování na plynu je nejsnazší

Prvním způsobem, jak lze plyn v zahradě využít, je grilování. Právě grilování na plynuplynu totiž patří k tomu vůbec nejoblíbenějšímu, protože je snadné a bezproblémové. Plynový gril stačí zažehnout, počkat, až se rozehřeje a pak rovnou začít grilovat. Jakmile gril vystydne, stačí jej s pomocí speciálních prostředků omýt a máte poklizeno. Žádné vyhazování popela ani uhlíků se nekoná.

Když je zima, zatopte si v zahradě plynovým krbem

Pokud topíte doma plynem, není důvod, proč byste jím nemohli topit také ve venkovním krbu na své zahradě. Před nákupem plynového grilu se zajímejte o jeho spotřebu a využívejte jej během chladných večerů. Dostatek tepla vám totiž během posezení poskytne již zmíněný gril. Není-li to nezbytně nutné, nemusíte najednou zapalovat gril i plynový krb.

Grilujte a topte efektivně

Aby vaše spotřeba plynu nebyla zbytečně vysoká, myslete na to, jak s plynem hospodaříte i na své zahradě. Grilujte efektivně a pouze tehdy, kdy si na masu a klobáskách pochutná více lidí. Rozehřívat venkovní gril kvůli tomu, abyste si na něm ugrilovali jeden hermelín, se vám totiž skutečně nevyplatí.

Grilování na plynu, stejně tak i vytápění plynovým krbem, je pohodlné a nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Stačí pouze zažehnout oheň a užívat si teplo, které vám gril i krb poskytnou. K provozu nepotřebujete kupovat žádné dříví ani uhlí, a dokonce ani údržba není nijak náročná. Užívejte si letní grilovačky a venkovní sedánky s přáteli na své zahradě naplno a vsaďte na plyn.

Zdroje info: Autor, cez.cz

Náhledové foto: Shutterstock

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.