Vyhlaste válku mšicím s vlastním nechemickým postřikem

Mšice

Víte, které škůdce najdeme každým rokem na zahradách a neustále s nimi dokola bojujeme? Vaše odpověď bude nejspíše jasná. Jedná se o mšice. Právě ony se pomaličku vkradou na zahrádku a vy je budete nacházet na spodní straně nejrůznějších rostlin. Zpočátku jich bude málo. Jestliže ale zaváháte, doslova prostor zamoří. Bojovat proti nim lze různě. Nejčastěji se používají mnohé chemické přípravky. S mšicemi je ovšem možné zatočit i přírodní cestou. My vám nabídneme hned několik tipů na čistě přírodní postřiky.

Nálev z tabáku

Prvním velmi jednoduchým tipem je nálev vytvořený z tabáku. Dvě lžíce se zalijí horkou vodou, následně se nechá směs vychladnout a nalije se do postřikovače. Po postříkání by měly mšice postupně mizet.

Česneková voda

Mšice nemusejí česnekové aroma. Rozmačkejte proto 3 stroužky česneku, smíchejte je s vodou a následně nechte odležet. Poté aplikujte na napadené rostliny.

Mšice

Postřik z rajčat

V listech rajčat jsou hojně zastoupeny alkaloidy, jež dokážou zničit mnohý hmyz. Postačí vám 80 gramů nasekaných rajčatových listů. Ty nenamočí do vody a vše se nechá přes noc luhovat. Vše můžete obohatit ještě mýdlem.

Mléčný koktejl

Zkusit můžete i směs vyrobenou z polotučného mléka a vody. Smícháte v poměru jedna ku jedné.

Mléko

Coca Cola

Je známá především svou schopností likvidovat rez. S mšicemi by to mělo být velmi podobné.

Octový postřik

Výbornou volbou je také smíchání trošky octa s vodou. Když keříky, stromky či jiné rostliny nastříkáte, mšice by měly zmizet.

Mšice

Směs z mýdla či jaru

Kvalitní draselné mýdlo se rozpustí v teplé vodě a po vychladnutí můžete vodou stříkat napadené rostliny. Podobně působí i směs ze lžičky jaru a 0,5 l vody.

Kávová sedlina

Dali jste si pořádného turka a zbyl vám lógr? Pak z něj nemusíte věštit, ale stačí ho rozsypat okolo napadených rostlin. Úspěch by měl být zaručen.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.