Vybírejte svítidla a osvětlení

Sklo, plast, dřevo, kov, to všechno jsou materiály, ze kterých se vyrábí moderní svítidla. Záleží pouze na vašem vkusu, jaká si vyberete, k dostání jsou svítidla a osvětlení v klasickém provedení nebo poněkud extravagantní. Nakupovat můžete z pohodlí vašeho domova, ovšem spousta lidí dává přednost nákupu svítidel v kamenných prodejnách, kde si je mohou prohlédnout na vlastní oči. Firma Aulix proto vychází zákazníkům vstříc a nabízí možnost nakupovat svítidla a osvětlení nejen on-line, ale také osobně ve světelném studiu.

Světelné studio Aulix se nachází v Dolních Břežanech u Prahy, zákazníci si zde mohou prohlédnout více než 400 modelů svítidel a dozvědět se od odborných poradců vše, co potřebují o svítidlech vědět. Chcete-li si koupit svítidlo, ale nevíte si rady s výběrem, nechte si poradit, ve světelném studiu vám rádi poradí a v případě zájmu zhotoví kompletní návrh osvětlení pro váš interiér. Není totiž jednoduché vybrat optimální osvětlení, svítidel je celá řada, ovšem ne všechna se hodí všude a poskytnou dané místnosti dostatek světla.

Základ osvětlení obvykle tvoří závěsný lustr nebo stropní svítidlo, ten je však třeba doplnit dalšími svítidly, která pomohou osvětlit temnější zákoutí, dodají více světla na čtení nebo na ruční práce. Rovněž díváte-li se na televizi, není dobré být úplně potmě, abyste si nekazili oči. Odborníci ve světelném studiu Aulix už vám poradí, na co si při výběru osvětlení dávat pozor a jak správně vybrat svítidla do jednotlivých pokojů. Sledujte rozměry svítidel, zda se vám do nich vejdou vybrané žárovky, někdy jsou žárovky delších rozměrů a vykukují ven ze svítidla, což není zrovna estetické. Důležitý je také design svítidel, je třeba, aby se vám hodila ke zbytku interiéru.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.