Topíme zeleně

Protože mnozí z nás chtějí zmenšit svou uhlíkovou stopu, hledáme způsoby, jak se k životnímu prostředí chovat poněkud šetrněji. Volíme tedy ekologičtější dopravní prostředky, zdroje energie a důležité je rovněž vytápění. Topení tuhými palivy je mnohem zelenější než používat plyn, další výhodou dřeva jsou mnohem nižší náklady. Dalšími důvody, proč lidé mění plynové kotle za krby nebo krbová kamna, jsou estetika a celkové vzezření domácnosti. Krb vám změní život, ve vašem domě vykouzlí atmosféru domova a příjemný pocit harmonie. Moderní krby jsou vyráběny tak, aby poskytovaly maximální účinnost, tepelný výkon a výhřevnost, jsou vybaveny krbovou vložkou s prosklenou alespoň jednou stěnou, kterou do krbu vidíte a skrz kterou je vyhříván prostor, ve kterém se krb přímo nachází.

Pomocí krbu však samozřejmě vytápíte celou domácnost, stačí k tomu jen příslušné rozvody teplého vzduchu v případě teplovzdušného krbu nebo teplé vody u krbu s tepelným výměníkem. V čem tedy tkví nejpodstatnější klady krbů? Krby obecně jsou velice oblíbené díky vytápěcí schopnosti, dlouhé životnosti, ale také designu. V dnešní době se krby vyrábí za pomoci těch nejmodernějších technologií, aby dosáhly ještě většího výkonu a díky zdokonalování procesu hoření paliva také úspornosti.

Součástí konstrukce krbových vložek bývají technologické novinky jako využití přívodu externího vzduchu, terciální spalování apod. Navíc jsou krby designově uzpůsobené tak, aby se hodily do každého interiéru. Respektive vy si vyberete takovou krbovou obestavbu, aby se hodila do vaší domácnosti. Můžete vybírat, zda chcete mít krb v rustikálním, moderním nebo třeba retro stylu. Krbové obestavby se vyrábí z mnoha různých přírodních i syntetických materiálů v různých prostorových i barevných variantách. Vyberte si i vy ten pravý krb pro váš interiér.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.