Vybíráte vinotéku do krytého zahradního posezení? Volte dle těchto aspektů

Vinotéka

Většina bobulí z vinic je už dávno pryč a čeká se na kvalitní vína. Ať už samotnou vinnou révu pěstujete, nebo nikoliv, určitě se vyplatí mít doma kvalitní vinotéku. Chlazení vína v ledničce rozhodně nedokáže dopřát jednotlivým lahvím požadovanou teplotu a potažmo také správnou chuť. Každý gurmán si bezesporu spolehlivou moderní hypotéku zaslouží. Jak ale vybrat tu správnou, které značky patří mezi osvědčené a vyplatí se je zvolit do vašeho krytého zahradního posezení?

Do zahradního posezení volte spíše klasiku

Volně stojící vinotéky jsou do zahradního posezení naprosto optimální volbou. Rozhodně už nejde o staré variace, které spíše připomínaly staré skříně než cokoli jiného. Moderní volně stojící domácí vinotéka bude doslova klenotem vašeho posezení. Volit můžete i z různých barev a stylu provedení dvířek.

Vinotéka LIEBHERR

Rozměry a kapacita vinotéky

Jaká kapacita je pro domácí využití jakýmsi standardem? Jde o vinotéky, jež dokážou pojmout od 30 do 50 lahví vína. Důležité je, abyste dokázali ve vinotéce uskladnit vína pro velmi vzácné příležitosti a také ta, jež se konzumují pravidelně. Jinak je také zapotřebí uvést, že ne vždy musí mít větší vinotéka zvýšenou spotřebu elektřiny. Spotřebu najdete přímo uvedenou na štítku u konkrétního modelu vinotéky.

Typ chlazení

Nesmírně důležitým parametrem je způsob chlazení. Volit lze buď termočlánkové, nebo kompresorové modely. Prvně jmenované variace nedisponují chladivem, jsou tedy ekologičtější. Také nejsou tak hlučné a nestojí tolik peněz. Počítejte ale s vyšší pořizovací cenou, nižším výkonem a zvýšenou spotřebou. Kompresorové jsou dražší, ale výkonnější.

Vinotéka Dunavox

A značky?

Na trhu je jich spousta. Výbornou volbou je vinotéka Dunavox. Právě ona se vyznačuje moderními technologiemi, jako jsou třeba regulace vlhkosti, uhlíkový filtr či možnost dotápění a další. Vynikající je také vinotéka LIEBHERR od slavného německého výrobce s tradicí od roku 1949.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.