Vybíráme příslušenství pro grily

Mít doma kvalitní gril se zcela jistě vyplatí. Rozhodně byste ale neměli zapomínat ani na příslušenství, jež k němu patří. Moderní příslušenství pro grily pojímá celou řadu pomůcek, které jsou naprosto optimální a dokážou pomoct najít tu nejlepší cestu k voňavým steakům anebo jiným dobrotám připravovaným na grilu. Pokusme se tedy udělat takový malý výčet pomůcek, které vám do značné míry usnadní grilování, a vy budete díky nim maximálně úspěšní.

Nářadí na úpravu topeniště

Jestliže máte doma gril na dřevěné uhlí, neobejdete se bez příslušenství, jež je určeno pro úpravu prostoru topeniště, v němž se nachází dřevěné uhlí. Klasiku představují malé lopaty a také různé háky, které mají za úkol pomoct přitápění do grilu tak, aby bylo co možná nejefektivnější. Rozhodně není od věci mít ke grilu i horkovzdušnou pistoli, jejímž prostřednictvím uhlí mnohem rychleji a efektivněji rozžhavíte.

Grilovací tácky a pánve

Není od věci mít ke grilu i různé kovové či hliníkové tácky. U starších grilů jsou jakousi samozřejmostí. Vyvarujete se tak nezdravému grilování  na plochách, které jsou pokryté staršími připálenými kousky starého jídla. Hliníkové alu tácky jsou jednorázové a stojí pár korun. Jestliže chcete vsadit na pevnější materiál, pak zvolte klasické tácky kovové, které dokážou bez větších problémů pojmout i větší množství masa a manipulace s nimi je naprosto pohodová.

Příbory a kuchyňské potřeby

Ke grilování je zapotřebí také kvalitních kuchyňských potřeb. Jmenovat bychom mohli především obracečky a také steakové příbory. Bez těch se maso krájí velmi těžko, a to především v případě hovězího nebo vepřového. Určitě ovšem stojí zato využít i služeb mnohých perforovaných pánví a jiných pomocníků. Užívat si s nimi budete moci dokonalého zážitku a příjemně strávených chvilek s moderní gastronomií.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.