Vybíráme okrasné stromy na zahradu

V každé zahradě si najdou místo nejen různé plodiny a květiny, ale i další okrasné rostliny, typické mohou být v tomto ohledu například okrasní dřeviny. Určitě tedy není od věci soustředit se na okrasné stromy poněkud podrobněji. Pro přehlednost vám podáme informace o těch základních v rámci různých ročních období. Budete tak vědět, kdy dokážou jednotlivé jehličnaté stromy dokonale přitáhnout pozornost příchozích.

Jarní půvab nad sněhem

Na jaře se okrasné stromy a keře dokážou předvést ještě v době, kdy je na povrchu země sníh. Moc hezké jsou například vilíny, dříny, kaliny anebo lýkovce. Pokud budete vysazovat nové dřeviny, pak je zapotřebí soustředit se na to, aby se vám neohýbaly do stran. Zasypejte je také vysoce kvalitní hlínou.

Letní kvetoucí dřeviny

V létě vám může dělat radost hned několik zajímavých okrasných dřevin. Právě ony mohou fungovat jako vynikající solitéry, které v mnohém předčí i květiny, jichž je v létě rozkvetlých skutečně hodně. Poměrně oblíbené jsou zejména šeříky, tedy kumule. Zapomenout nelze ani na ibišky syrské.

Podzim v zajetí barev

O tom, že i podzim je z hlediska krásných barev hodně disponovaný, se můžeme bez problémů přesvědčit i v samotné volné přírodě. Na podzim najdeme na keřích i krásné plody, které jsou jakýmsi vyvrcholením jejich růstu. Pozdním kvetením se vyznačujÍ třeba ořechoplodec klandonský anebo plamének tangutský.

Zimní radost

O faktu, že i v zimě může zahrada vypadat moc hezky, nás přesvědčí zejména některé druhy dřevin. Ostatní rostliny jsou totiž dávno bez barev anebo pod sněhem. Výbornou volbou pro zimní období jsou zejména stálezelené dřišťály. Pokud zvolíte nějaké pestré odrůdy, pak budete mít i v zimní zahradě o zábavu postaráno. Výborné jsou zejména okrasné jehličnaté stromy do zahrady.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.