Vybíráme krmivo pro psy: Co všechno brát v potaz

Krmivo pro psy

Máte doma pejska a chcete, aby se měl co možná nejlépe? Dávejte mu tu správnou stravu, po které se bude cítit maximálně příjemně, bude vitální a vy z něj budete mít radost. Doby, kdy se dávaly psům stejné pokrmy jako lidem, jsou až na výjimky naštěstí dávno pryč. I přesto je třeba vědět, podle kterých kritérií je třeba při volbě správného krmiva pro psy postupovat. Právě této problematice se budeme věnovat v následujících řádcích.

Vybírejte podle rasy

V první řadě je třeba se zaměřit na to, jakou rasu psa doma máte. Je jasné, že větší psi potřebují logicky i větší dávky krmiva, které je pro ně určeno. Přímo na obalu konkrétního typu je samozřejmě uvedeno, zdali se jedná o krmivo pro velké, střední, nebo menší plemena. Například granule pro psy Royal Canin to jasně na obalu uvádějí. Dál je třeba rozhodnout, jestli budete dávat pejskovi pouze granule, anebo naopak konzervy. Optimální je dodržovat určitý poměr, aby si na to váš mazlík zvykl.

Věk psa jako rozhodující faktor

Brát v potaz rozhodně musíte i věk psa. Ať už kupujete granule pro psy Brit anebo jakékoli jiné, musíte vědět, že každý pes si zaslouží krmivo s určitým nutričním obsahem. Aktivní mladí jedinci potřebují co nejvíce energie pro své skotačení a dovádění. Naopak starší pejsci už nepotřebují tolik energie. Třeba granule pro psy Winner a v podstatě i všechny další prémiové značky jasně ukazují nutriční hodnoty v přehledných tabulkách na obalech.

Nechte si poradit u specializovaného prodejce

Nákup určitě realizujte u specializovaného prodejce. V supermarketu vysoce kvalitní značková krmiva neseženete. Výbornou volbou je eshop Fajnzviratka.cz, v němž si budete moci vybrat nejen zmiňované značky, ale i třeba granule pro psy Hills a mnohé další. Za nízké ceny budete mít krmivo, které si váš mazlík oblíbí.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.