Odvlhčovač vzduchu se v krytém posezení i interiéru vyplatí

Odvlhčovač vzduchu

Máte doma zimní zahradu anebo jiné kryté posezení uzavřeného charakteru? Většina lidí miluje pobyt na zahradě anebo prosklené místnosti, z níž se mohou dívat ven. Největším protivníkem takovéhoto posezení je přespřílišná vlhkost. Mapy na zdech nevypadají příliš vzhledně, a navíc hrozí vznik nepříjemných a zdraví ohrožujících plísní. Jestliže se v takovéto situaci ocitnete, rozhodně se vyplatí pořídit si kvalitní odvlhčovač vzduchu, který dokáže zařídit to, že vlhkost velmi rychle zmizí a vy se budete opět cítit příjemně. Jak na jeho výběr?

Kdy byste měli sáhnout po odvlhčovači?

Nasnadě je otázka, kdy byste měli sáhnout po odvlhčovači. Často dochází k tomu, že si lidé pořizují odvlhčovače vzduchu až v momentu, kdy jsou na zdech již velké vlhkostní mapy a plíseň. V tomto momentu už musí být pozdě. Ideální je řešit vše již tehdy, když vidíte, že zeď vlhne v pravidelných intervalech a mapky zůstávají na jejím povrchu nastálo. Z počátku se vše mnohdy dá řešit pravidelným větráním v kombinaci s vyšší mírou vytápění interiéru posezení, nicméně časem je třeba pořídit příslušnou techniku.

Podle čeho volit domácí odvlhčovač?

Domácí odvlhčovače mají většinou výkon, který se pohybuje výkonem přibližně do nějakých 20 litrů za den. Podívejte se u daných modelů také na přítomnost hydrostatu, díky kterému se dá nastavit odvlhčování na míru přesně podle potřeby dané místnosti. Zapomínat bychom neměli ani na značku přístroje. Oblíbené jsou třeba přístroje odvlhčovače vzduchu Olimpia Splendid. Volit ale můžete i jakoukoli jinou značkovou techniku.

Vyberte si z mnoha modelů

Určitě se při nákupu vzduchotechniky jakéhokoli typu obraťte na profesionály. Doporučujeme eshop Vzdušín.cz, v jehož nabídce najdete všechny známé značkové modely, jako třeba odvlhčovače vzduchu Sinclair a mnohé další. Za rozumnou cenu si můžete objednat přístroje dle vašich představ.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.