Vyberte si do zahrady kvetoucí keře

Kvetoucí keř

Čas od času si asi něčím zkrášlíte vaši zahradu. Pro někoho může být zahrada doslova chloubou a považuje ji za jakousi výkladní skříň. Pokud jste i vy propadly vášni zkrášlování, tento článek bude pro vás. Budeme se totiž zabývat kvetoucími keři právě na vaši zahradu. Pojďte se společně dozvědět, které vypadají nejlépe a kterým se daří.

Pořiďte si okrasný kvetoucí keř

Tyto rostliny ozvláštní a rozveselí vaši zahradu. Jejich květy budou vaší chloubou. Mezi oblíbené keře patří například heliathemum čili devaterník. Jde o malý zelený zakrslý keř, který může být vysoký okolo 30 centimetrů. Výhodou také je, že existují druhy se snad všemi barvami květů – od žluté a oranžové až po fialovou.

Oblíbené volby? Čilimník a kalina

Mezi první a jasné volby zahrádkářů patří například kalina obecná. Má přezdívku sněhová koule a je typická svými květy, které zdobí keř v červnu. První bývají zelené, pak se ale zbarví do typické bílé barvy. Ke konci květů se zdají být někdy dokonce narůžovělé. Kalina obecná není vůbec náročná. je snadno vysaditelná všude, a proto je asi i tak oblíbená. Potřebuje jen dostatek vláhy. Další rostlinou je čilimník. Ten je známý pro to, že bývá doslova obsypán množstvím svých květů. Můžeme narazit na květy červené i žluté přes například oranžovou. Je zhruba půl metru vysoký a po odkvětu by se měl pravidelně sestříhat.

Živý plot z vejgélie

Jde o keř, který hojně a často kvete. Jeho květy můžete spatřit i dvakrát za léto. Jde o rostlinu nenáročnou, která potřebuje akorát propustnou půdu a slunné místo. Dokonce se někdy používá tato rostlina pro vytvoření jakéhosi živého plotu. Nemusí tedy jít jen o thuje a podobné rostliny – i vajgélie vám to umožní. Po odkvětu keřík pořádně prostříhejte. Pokud jej vyříznete, bude poté hustší a pevnější. Jde také o keř, který je odolný vůči mrazu. Starosti si tak neuděláte.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.