Výběr vhodné misky pro psa. Na velikosti záleží

pes

Budete si pořizovat psa a řešíte veškerou základní výbavu? Nebo váš psí parťák vyrostl ze štěněte ve velkého obranáře a potřebujete mu pořídit nové misky? Je třeba staré misky vyměnit za nové? Ať už je důvod jakýkoli, tak věřte, že i zde platí jistá kritéria, podle kterých je dobré vybírat vhodnou misku pro vašeho chlupáče. Která to jsou? Na co se zaměřit?

Velikost misky pro psa

Pes potřebuje 2 misky, na vodu a na žrádlo. Volte přiměřeně k velikosti psa a účelu. I když si budete pořizovat vlčáka, tak je třeba vybrat úměrně k velikosti štěněte. Další pak koupíte až vyroste v dospělého psa. Na velikosti záleží, díky tomu se pak bude psovi z misky dobře jíst či pít. Je tak podstatné vybrat správnou velikost pro štěně a dospělého psa. Rovněž platí, že miska na vodu by měla být větší a hlubší, aby měl pes neustále k dispozici dostatek vody. Na krmivo vybírejte misku menší. Pro malá plemena je vhodná miska o objemu od 0,2 do 0,5 l, psi střední velikosti od 0,7 do 1 l a pro velká plemena je ideální miska nad 2 l.

Volba materiálu

Nejčastěji se volí mezi nerezovou, plastovou a keramickou. Každá má své výhody i nevýhody. Nerezová miska má dlouhou životnost, je prakticky nerozbitná, snadno se čistí. K dispozici je v mnoha rozměrech.

Umělohmotné misky jsou oblíbené pro praktičnost. Ideální i pro venkovní použití nebo na cestování. Plastové misky jsou snadné na údržbu. Jsou však lehké, což někdy může být problém, zejména v případě umístění venku. Nevýhodou je, že jsou zničitelné, snadné na rozkousání. Na druhou stranu jsou k dispozici v široké paletě barev.

Mezi bytelné, ale zároveň elegantní patří keramické misky. Miska je praktická, snadno udržovatelná. Mnohé se dají umýt bez problému v myčce. Miska z keramiky je stabilní, drží pevně na jednom místě. Keramické misky jsou vhodné na vodu i krmivo. Na druhou stranu mají tu nevýhodu, že když vám miska spadne, tak se zpravidla rozbije. A pak je to váha, keramická miska naplněná vodou je těžší na manipulaci.

miska

Foto: Pixabay

Umístění a výška misky

Výšku umístění misky je třeba přizpůsobit velikosti psa. Zejména misky umístěné výše, zpravidla ve stojanu, jsou vhodné pro velké psy. Je to z důvodu, že pes se nemusí při jídle ohýbat a tímto lze předejít zdravotním komplikacím. Misku by měl mít pes umístěnou vždy na stejném místě. Stejně tak by měl mít k dispozici neustále misku s čerstvou pitnou vodou.

Zdroj: Autor, zoohit.cz

Náhledové foto: Pixabay