Výběr trampolíny pro nejmenší děti má svá specifika

Rádi byste svým dětem letos dopřáli pořádnou zábavu? Trampolíny jsou vhodné už pro děti od tří let, ovšem v této věkové skupině také dochází k velkému počtu úrazů. Bohužel jim jdeme často sami naproti tím, že jednoduše podceníme rizika.

Při výběru té správné trampolíny je třeba myslet na celou řadu důležitých faktorů. Od bezpečnostních prvků až po ideální umístnění na vhodném podkladě – to vše totiž hraje svou roli.

Jak na správnou velikost

Nejmenší trampolíny začínají na průměru 1,4 metru. Lze narazit i na menší modely, ty však doporučit nelze. Dítě se až příliš snadno může nešikovně odrazit a dopadnout mimo skákací plochu.

Čím větší trampolína, tím samozřejmě lepší. Ale myslete na to, že by okolo ní i nad ní měl být alespoň jeden metr volného místa – to pro jistotu.

Foto: Pixabay

Hledejte spolehlivé ochranné prvky

Jmenovat je třeba zejména sítě. Existují vnitřní a vnější ochranné sítě, přičemž první model je rozhodně častější. Brání domácím mazlíčkům nebo samotný dětem, aby vlezli pod dopadovou plochu trampolíny. Ovšem jejich pořízení by mělo jít ruku v ruce s ochranou pružin trampolíny. Právě tady totiž úrazů vzniká nejvíce.

Vnější sítě pak brání tomu, aby dítě z trampolíny vypadlo. Pro maximálně stabilizující funkci chtějte ty, které stojí samostatně. Dbejte na uchycení zvenčí. Ideálně na prohnutých tyčích, které průměr trampolíny opticky nezúží) a samozřejmě i na zip s pojistkou.

Kam trampolínu umístit

Perfektní je rovná měkká plocha – například trávník. Při postavení na beton, dlaždice apod. pak pod trampolínu dejte i gumovou podložku nebo koberec, který utlumí nárazy a prodlouží její životnost. Kvalitní trampolína není právě malou investicí. Rozhodně se tedy vyplatí o ni řádně starat. Pro jistotu si tedy pořiďte i krycí plachtu proto nepřízni počasí a jistící sadu s kolíky.

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)