Výběr motyky na zahradu

Motyka patří mezi základní nářadí, které budete při práci na zahradě potřebovat. Její výběr dnes není nijak jednoduchý, jelikož si můžete volit z celé řady různých modelů. Pokud si nejste jisti a nevíte, který by pro vás byl zcela optimální, pak jste na správné adrese. Poradíme vám, která motyka se hodí na konkrétní činnosti a podle čeho je třeba určitý typ vybírat. Aspektů pro výběr té správné je hned několik. Pojďme na ně tedy popořadě a poukažme taktéž na určitý typ, který stojí za to vybrat.

Menší či větší motyky?

Nejprve je třeba se rozhodnout, jestli potřebujete větší nebo menší motyky. U prvně jmenovaných se setkáváme především s použitím přímo na záhoncích na okopávání před plevelem. K těmto motykám je třeba se sehnout. Není od věci volit takové modely, které budou z jedné strany vybaveny klasickou motykovou částí a z druhé bodáky, s nimiž můžete pohodlně vytvářet řádky anebo kypřit půdu pro dané plodiny. Velmi důležitou roli hraje i materiál, z něhož je motyka vyrobena.

Materiál v hlavní roli

Velmi důležitou roli hraje především materiál, z něhož jsou násada a také pracovní část vyrobeny. Klasiku u násady představuje zejména dřevo. To je nejčastěji v kulaté variantě. Musí být dokonale ohoblováno, aby bylo maximálně hladké. Pracovní část je vyrobena z kovu. Může se jednat o klasický kov, který je natřen barvou, nebo o nerezové násady. Ty jsou výhodnější, jelikož vám i po čase a styku s vlhkostí nezreznou.

Náš tip- motyka Fiskars S137040

 Výbornou volbou i pro vaši zahradu bude stoprocentně motyka Fiskars S137040. Spolehnout se můžete především na její maximální trvanlivost a odolnost vůči vlivům prostředí. Maximálně pevný polyamid vyztužený skelnými vlákny se postará o to, že vám motyka bude sloužit dlouhá léta. Za velkou výhodu lze považovat i možnost jejího ostření. Disponuje i otvorem pro zavěšení.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.