mgadult2x-800×600

Jak na výběr krmiva pro velká psí plemena

Ke každému rodinnému domku se zahradou patří pes. Pokud i vy máte doma svého čtyřnohého mazlíka nebo uvažujete o jeho pořízení, měli byste dbát na jeho správné stravování. Určitě budete sami chtít, aby byl pejsek aktivní a cítil se skvěle. Do značné míry to ovlivníte právě výběrem těch správných granulí. Právě na něj se budeme soustředit. Konkrétně se zaměříme na kritéria, podle nichž byste měli postupovat při nákupu krmiva pro velká psí plemena.

Umění číst etikety

Při výběru jakéhokoli krmiva pro psy byste si měli pečlivě prostudovat etiketu na konkrétních pytlích granulí potažmo si přečíst o jejich složení přímo v eshopu. Důležité je hlavně to, aby krmivo obsahovalo dostatečné množství bílkovin. Podívejte se na konkrétní podíl masa, respektive na to, z kolika gramů masa byly granule vyrobeny. Je samozřejmě vhodnější, když granule obsahují živočišné bílkoviny, které jsou hodnotnější než rostlinné. Vyvarujte se také jakékoli chemické konzervace v podobě sorbanu draselného, propylgallátu, BHA a dalších látek.

n_30349-800x600

Nutriční hodnoty musí odpovídat věku psa

Stoprocentně dbejte na to, aby granule pro psy odpovídaly věku a vytížení psa. Je jasné, že granule pro štěňata se budou obsahem bílkovin i tuků lišit od těch, které jsou určeny pro dospělé či staré psy. Jen pro představu uvádíme následující přehled.

Krmivo pro štěňata: 28% bílkovin a 17% tuků

Krmiva pro dospělé psy: 18% bílkovin a 9-15 % tuků

Krmiva pro aktivní psy: 25% bílkovin a 20% tuků

Krmiva pro kojící feny: 28% bílkovin a 8-17% tuků

Kvalitní stravu na pejskovi poznáte

Kvalitní granule pro velká psí plemena se pozitivně projeví na vzhledu i kondici vašeho pejska. Předně se mu upraví zažívání, což bude patrné na jeho exkrementech majících tmavou barvu a tuhou konzistenci. Dále bude mít lesklou hustou srst a v neposlední řadě kůži bez lupů. Fyzicky na tom bude také skvěle.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *