Vybavení zahradního posezení: Tyto věci nelze opomíjet

Pergola

Zima se pomalu blíží a vy zřejmě řešíte veškeré adekvátní zahradní činnosti. Tradičně se shrabává listí, vertikutuje trávník nebo vypouští voda z barelů. Zapomenout přitom pochopitelně nelze ani na rytí a přikrývání rostlin, aby přečkaly mráz a nízké teploty. Často se také uklízí zahradní posezení. V tomto momentu mnozí majitelé zahrad zjistí, že by ho mohli poněkud vylepšit. Vybavení zahradního posezení přitom nemusí tvořit jenom stylový nábytek. My se v následujících řádcích zaměříme na některé věci, jež se často opomíjejí. Možná zjistíte, že některou z nich také nemáte.

Jednoduché vytápění pro chladnější dny

Možná vás při úklidu pergoly nebo jiného zahradního posezení napadne, že byste si chvilek venku mohli užívat o něco déle. Proč ne? Když budete mít dostatek tepla, nic není nemožné. Pořídit si ale musíte nějaké vytápění. Alternativ se nabízí hned několik, přičemž hodně oblíbené jsou stojaté plynové teplomety. Dokážou bez problémů vcelku rychle vytopit i větší prostor.

Odpadkový koš

Kam venku uklízíte nepořádek? Neustále chodíte do interiéru a snažíte se všechno vyhodit do nádoby na odpadky určené? Možná zbytečná cesta, když se i do exteriéru dá pořídit nějaký hezký odpadkový koš. Volit můžete jak modely v nerezu, tak i třeba s dřevěným či kamenným obložením. Záleží na charakteru vašeho posezení.

Odpadky

Foto: Pixabay

Stylový gril

Vždyť právě gril bývá tradičně jakýmsi základem samotného posezení. Volit je možné spousty různých modelů. Pro ty pohodlné jsou k dispozici moderní elektrické a plynové grily. Pokud spíše vsázíte na tradici, pak stojí za to vsadit na model z betonu nebo přírodního kamene. Ten vám dá navíc ještě i potřebné teplo. Mnohdy jsou tyto modely vyznačující se komínem přímo spojené také s udírnou.

Elegantní osvětlení

Ani na to nelze zapomínat. Jedno jediné centrální svítidlo již dávno nemusí stačit. Ideální jsou nástěnná svítidla, případně zajímavé LED variace. Ty mohou sloužit perfektně také jako směrová světla na zahradě. Alternativ pro výběr svítidel je spousta.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.