Polská novela zákona zpřísňuje tresty za týrání a nezákonný chov zvířat – co to bude znamenat v praxi?

Pes

Každé zpřísnění zákona, který hovoří o týrání a nevhodném chovu živých zvířat, je vždy dobrým posunem vpřed směrem k lepším zítřkům. Přesně to se děje v Polsku, kde schválili balíček rovnou pěti změn za účelem zvýšení práv a spravedlnosti pro zvířata. Přečtěte si, o co konkrétně se jedná a jakých oblastí se nové změny nejvíce dotknou.

Jaké novinky novela obsahuje?

Nový balíček změn se týká hned několika oblastí se závažnými problémy při porušování pravidel pro etický chov zvířat. Klíčový je zejména zákaz chovu zvířat kvůli kožešině. Právě na kožešinových farmách totiž panovaly strašné podmínky, které často přímo končily týráním. Určitě tak jde o velkou změnu stejně jako zákaz chovu zvířat v kotcích, což nutně znamená mnoho změn pro zemědělce a chovatele, kteří byli dosud na tento způsob chovu zvyklí. Nový balíček změn se týká hned několika oblastí

  • Zákaz chovu zvířat pro kožešinu
  • Zákaz rituálních porážek
  • Zákaz chovu v kotcích
  • Zákaz používání hrotů

Pes

Foto: Pixabay

Posun správným směrem

V každém případě jde o velkou novinu. Změny sice nebudou provedeny ihned, ale každá pomoc se počítá. Od této chvíle snad bude méně nešťastných až přímo týraných zvířat za účelem kožešin, mléka či masa. Podporu návrhu vyslovilo poměrně dost poslanců, ale stejně existovaly strany, které s návrhem nesouhlasily. Naštěstí však změny prošly, což znamená krok správným směrem, jak bude trpět o něco méně nevinných zvířat.

Protesty zemědělců na sebe nenechaly čekat

Snaha o lepší podmínky pro život zemědělských zvířat se však bohužel nelíbí velkému množství zemědělců. Novela zákona pro ně totiž znamená nemalé výdaje navíc, aby mohli upravit podmínky pro svá zvířata. Samozřejmě tak nechtějí investovat velké peníze a mnohem raději by dále zvířata chovali přesně tak, jako doposud. Naštěstí však i oni budou muset provést určité změny a nabídnout zvířatům mnohem lepší podmínky.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.svscr.cz/zdravi-zvirat/zpusob-oznameni-o-tyrani-zvirat/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)