Všestrannost soli při praní prádla – budete překvapeni tím, co dovede – od bělení až po odstraňování skvrn

Sůl

Všestrannost soli při praní prádla – budete překvapeni tím, co dovede – od bělení až po odstraňování skvrn. Díky své hrubé struktuře je účinným abrazivním prostředkem pro drhnutí skvrn. U náročnějších zaschlých skvrn může použití soli a trochy vody pomoci uvolnit a odstranit zabarvení před praním.

Obnova barev je také ve hře

Sůl má kouzelnou schopnost oživovat bílou barvu a zintenzivňovat barvy. U bílých tkanin může sůl pomoci obnovit jejich sněhobílý lesk. U barevných oděvů sůl zachová a zvýrazní jejich živost. Ať už chcete navrátit nedotčenou bělost prádla nebo omladit zářivost oblíbeného trička, sůl dokáže zázraky.

Neutralizace zápachu

Sůl je nejen hrdinou v boji proti skvrnám, ale také přeborníkem v neutralizaci nepříjemných pachů. Poradí si s nežádoucími pachy, jako je pot, cigaretový kouř a zatuchlina, které mohou na oblečení přetrvávat. Sůl doplňuje účinky běžných pracích prostředků a změkčovačů tkanin a zajišťuje, že vaše oblečení vyjde z pračky svěží.

Epsomská sůl

Foto: Pixabay

Změkčování vody

Tvrdá voda může být pro vaše prádlo i pračku problematická. Může zanechávat minerální usazeniny a nánosy na oblečení i uvnitř pračky. Sůl funguje jako změkčovač vody, pomáhá předcházet usazování vodního kamene a minerálů, udržuje hladký chod pračky a zajišťuje, že vaše oblečení zůstane měkké.

Jak používat sůl na praní

Použití soli při praní není složité. Začněte tím, že prádlo sestavíte jako obvykle a vložíte ho do pračky. Přidejte obvyklé množství pracího prostředku. Těsně před zahájením pracího cyklu přidejte přibližně dvě lžíce kuchyňské soli přímo do bubnu pračky. Množství můžete upravit v závislosti na velikosti náplně a intenzitě skvrn.

 

Zdroj: https://adbz.cz/hobby/sul-do-prani-pro-ciste-obleceni/, https://chalupari-zahradkari.cz/tipy/se-soli-do-bubnu-pracky-pomuze-s-odstranenim-skvrn/, https://adbz.cz/hobby/dokonale-ciste-pradlo-je-skutecnosti/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)