Jablečná maska na obličej: využijte svá jablka také pro krásu

Krásná pleť

Jablka jsou ovocem, které chutná. Pokud máte velkou úrodu jablek, tak je jistě zavařujete, připravujete z nich šťávy, mošty, sirupy, džemy a spoustu dalšího. Uskladnit je můžete po několik měsíců, pokud k tomu máte vhodné prostory. Vzhledem k obsahu živin, vitamínů a minerálů je ale vhodné jablka použít také pro krásnější vzhled. Například ve formě masky na obličej.

Jablka jsou plná živin

Jablka obsahují celou řadu vitamínů, které naše pleť potřebuje. Jedná se o vitamín C, E, K, B a kyselinu listovou. Vyživí pokožku a posílí cévy. Antioxidanty nám pomáhají odstranit volné radikály, čímž pomáhají předcházet předčasnému stárnutí. Pokožka je hladší a pružnější, vrásky jsou méně viditelné. Jablka mají i exfoliační účinky, proto je možné použít je též jako peeling ke zbavení odumřelých buněk.

Jablko

Foto: Pixabay

Jablečná maska není náročná na přípravu

Jablečná maska poskytuje levný způsob, jak udělat něco pro svou krásu. Navíc je jednoduchá na přípravu. Stačí, když jablka (nemusíte je ani loupat) nastrouháte na jemném struhadle a přiložíte na obličej po dobu 15 minut. Ze šťavnatých jablek můžete šťávu vymačkat, aby vám nestékala po obličeji (na masku využijte dužinu ovoce). Na obličej vystačí jedno jablko. Po 15 minutách jablko opatrně sundejte a obličej omyjte vlažnou vodou. Nastrouhané jablíčko můžete použít do kompostu.

Maska z jablka a jogurtu

Další prospěšné účinky můžete získat tím, že jablko smícháte s bílým jogurtem. Do jednoho jablka, které jsme nastrouhali na jemno, vmíchejte lžíci jogurtu, lžíci medu a lžíci ovesných vloček. Promíchejte a masku z nich naneste na obličej. Nechte působit 10 minut a poté smyjte vlažnou vodou.

  • Med se používá na podporu hojení, eliminuje jizvy po akné, funguje proti stárnutí, vyživuje pokožku, hydratuje ji bez podráždění nebo pocitu mastnoty.
  • Ovesné vločky mají antioxidační účinky, eliminují jizvy, jsou vhodné na aknózní pleť, odstraňují svědivou pokožku, fungují proti tvorbě vrásek.
  • Bílý jogurt má antibakteriální a antimykotické účinky, působí jako prevence kožních onemocnění.

Zdroje info:

https://porady.interia.pl/pielegnacja-skory/news-co-zrobic-z-jablek-oczyszczajaca-odzywiajaca-i-odmladzajaca-,nId,5606476

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7231294/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!