Vlastní ráj na Zemi: Tvoříme útulné posezení na zahradě s nádechem romantiky

Roof Living

Zahrada je to místo, kde všední starosti mizí jak mávnutím kouzelného proutku. Ať už máte menší zahrádku v centru města nebo obrovský pozemek na venkově, proč si nevytvořit vlastní malý koutek, kam budete utíkat před shonem každodenního života? Pojďme si ukázat, jak na to!

Magie místa

Zaklínáme prostor! Vyberte si kousek své zahrady, který chcete proměnit v pohádkový útulek. Mohlo by to být tajemné zákoutí obrostlé břečťanem, prostor pod korunami stromů nebo třeba slunné místo uprostřed květinové louky. Každý koutek má svůj jedinečný význam a kouzlo.

Království pohodlí

Kvalitní a stylový nábytek je tím, co vašemu posezení dodá šmrnc a pohodlí. Vybírejte takový, který odolá všem vlivům počasí a bude vás hýčkat při každém posezení. Měkké polštáře, pohodlná křesla a šikovný stůl na letní drinky – to vše by mělo tvořit srdce vašeho posezení.

Tip: Znáte elegána Roolfa?

Roof LivingFoto: Roof Living

Roolf Living je světově ceněný výrobce venkovních sedaček a koberců. Doporučujeme vám se s ním seznámit, má pro vás nejedno překvapení.

Příběh stínu a světla

Stín je v parných letních dnech jako balzám na duši. Experimentujte s plachtami, pergolami nebo jinými materiály, které vám poskytnou ochranu před sluncem a zároveň nezastíní krásu okolní přírody. A co teprve, když pod ně přidáte světýlka a vytvoříte večerní atmosféru plnou hvězd?

Zahradní rituály a oslavy

Ať už milujete klidné večery u knihy, nebo veselé grilovačky s přáteli, vaše zahrada by měla být místem, které se přizpůsobí vašim potřebám a chutím. Udělejte si zahradní kino, vybudujte si ohniště pro opékání špekáčků nebo vytvořte zahrádkářský koutek pro pěstování vlastní zeleniny. Vaše zahrada, váš svět!

Toulky květinovými cestičkami

Zahrada bez květin je jako obloha bez hvězd. Vysaďte květiny, které budou rozkvétat v různých obdobích roku, aby vaše posezení nikdy neztratilo na kráse a půvabu. A nebojte se experimentovat – kombinujte barvy, vůně a tvary k vytvoření opravdu jedinečného zážitku.

Abrakadabra

Kouzlo zahrady spočívá v její schopnosti být naším útočištěm, naším malým světem plným pohádek, dobrodružství a klidu. Nebojte se tvořit, experimentovat a užívat si každý moment, který ve své zahradě prožíváte. Ať už je to při tichém poslechu ševelu listí, nebo uprostřed veselého smíchu s přáteli, vaše zahrada vám bude vždycky krásným rájem uprostřed všedního světa.

Náhledové foto: Roof Living

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.