Víte, co chybí vaší zahradě? Venkovní sauna!

Saunovat se ve venkovní sauně je mnohem silnější zážitek, než saunování v interiéru. Zažívejte saunování v přírodě, kdykoli se vám bude chtít, jako ničím nenahraditelný pocit, který vnímáte všemi smysly. Slyšíte zpěv ptáků, šumění větru ve větvích stromů, vidíte zapadající slunce skrz červánky. Venkovní sauna se stane rychle součástí vaší zahrady i vašeho života.

Venkovní sauna patří k životu

Ve Finsku toto tvrzení platí stoprocentně. Už když se staví nový byt nebo rodinné domy, bývá součástí nemovitosti sauna. I na té nejmenší vesnici, snad u každého domu, najdete na zahradě větší, či menší, venkovní saunu.

Aby mělo saunování co největší zdravotní účinky, je důležitá pravidelnost. Saunovat byste se proto měli alespoň jednou týdně. Pak budete zdraví – nejen fyzicky, ale i duševně.

Sauna

Co byste měli vědět před pořízením venkovní sauny?

Stavba saunového domku není úplně jednoduchá a je proto lepší svěřit ji odborníkům. Najděte si dodavatele, který má zkušenosti s budováním a navrhováním venkovních wellness.

Vás pak bude čekat jen rozhodnutí, kam na vaší zahradě venkovní saunu umístit. Stavební příprava není složitá – pro provoz venkovní sauny stačí přívod elektřiny (220 V) a je vhodné přivést i pitnou vodu. Tu využijete třeba pro ochlazovací sprchu.

Saunové domky se většinou staví na betonových pilotech, ale pokud si potrpíte na dokonalost, lze připravit i základovou desku.

Popřemýšlejte, jak budete chtít venkovní saunu velikou, tj. kolik osob se bude společně saunovat.

Zahradní sauna

Pokud máte poblíž plánované venkovní sauny bazén nebo ještě lépe koupací jezírko, máte vyhráno. Protože po saunování musí vždy následovat ochlazení. To lze ale řešit i jednoduše a bez velkého nároku na finance: polévacím vědrem. Vypadá překvapivě dobře a není problém do něj zajistit automatické dopouštění vody.

Venkovní sauny Puutalo – pokud hledáte to nejlepší na trhu

Prověřené a osvědčené řešení venkovní sauny nabízí například společnost Wellness Vision prostřednictvím svých luxusních saunových domů Puutalo. Ty nabízí v několika typizovaných provedeních, které lze libovolně dovybavit podle přání.

Venkovní sauny Puutalo obsahují i sprchu a odpočívárnu. Zde se myslelo opravdu na všechno – provedení je příkladné – a aby ne, tyto saunové domy se vyrábí v České republice, v dílnách nedaleko Prahy.

Zahradní sauna

Obložení venkovní sauny je z cedrových palubek a terasa z exotických dřevin. Lavice jsou anatomické a opěrky ze dřeva africké vrby Abachi, která ani při vysokých teplotách nepálí.

V domku jsou standardně elektrická saunová kamna, samozřejmě s digitálním ovládáním. Pokud však preferujete tradiční způsob, lze venkovní saunu vytápět i speciálními kamny na dřevo. Kamna jsou včetně polévacích kamenů.

Navštivte vzorovou venkovní saunu v Praze

Přijeďte se přesvědčit na vlastní oči, jak může vypadat luxusní sauna. V Uhříněvsi je každý pracovní den od 9 do 17 hodin v našem wellness showroom k dispozici saunový dům Puutalo s nádhernými kamny na dřevo.

Zahradní sauna

A pokud se předem objednáte, roztopíme kamna a budete si moci užít saunování v úplném soukromí – třeba i mimo běžnou otevírací dobu. Kontaktujte nás pro více informací a rezervujte si nezávaznou prohlídku naší sauny

www.wellness-vision.cz

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.