Více spermií u kuřáků marihuany než u nekuřáků a další zajímavosti o konopí

Marihuana

Trend legalizace marihuany je viditelný takřka po celém světě. I u nás už se najde větší množství lidí, kteří s dekriminalizací této rostliny souhlasí, nicméně stále se ještě setkáváme se zavíráním starších lidí, již si pěstují rostlinu doma na zahrádce, aby si z ní vyrobili mast, která jim pomůže s bolestí. Konopí se pěstuje už více než 4 000 let, nejedná se tedy rozhodně o žádnou převratnou novinku. I z toho důvodu se podíváme na některé zajímavosti, které se této rostliny týkají.

Legální ve spoustě zemí světa

Možná si myslíte, že je marihuana legální jen ve Spojených státech amerických, Kanadě a Nizozemí. Není tomu tak. Zakouřit si lidé mohou bez jakéhokoli postihu také v Peru, na Jamajce nebo třeba v severní Koreji, i když tato země je z hlediska jakýchkoli svobod, kulantně řečeno, plná otazníků. Jinak bylo možné marihuanu zakoupit i v lékárnách po Spojených státech amerických. Konkrétně byla v USA legální od roku 1850 až do roku 1942.

Marihuana

Největší uživatelé marihuany jsou na Islandu

Mnozí z nás si myslí, že se marihuana nejvíce kouří v ČR. Není tomu tak, na Islandu mají k této činnosti mnohem větší sklony. Situace je do jisté míry logická, protože je tady velmi drahý alkohol. Jen pro zajímavost, ve Spojených státech amerických je více než 15 000 000 uživatelů marihuany. Češi mají pomyslnou bramborovou medaili. A kolik lidí na světě celkově kouří marihuanu? Zhruba 162 000 000.  

Kuřák marihuany

Z konopí se dokonce vyráběl i papír

Rostlina konopí se vyznačuje velmi kvalitním vláknem. V minulosti se z tohoto vlákna běžně vyráběly rybářské sítě, šilo se oblečení a také poměrně silné a pevné provazy. Zapomenout nelze ani na výrobu papíru z konopí v Číně.

Kuřáci marihuany disponují větší množství spermií než nekuřáci

Podle vědců ze slavné Harvardské univerzity mají v ejakulátu kuřáci marihuany větší množství spermií než nekuřáci. Mnozí jiní vědci ale hovoří o úplném opaku.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.