Vytápíte zahradní posezení? Čiňte tak maximálně efektivně

Zimní zahrada

Rádi si užíváte pohledů na vlastní zahradu i v zimě? Aby ne. Činit tak ale nemusíte z křesla za francouzskými okny. Optimální volbou je realizace nové zimní zahrady. Ta nemusí nutně fungovat jako klasické místo pro pěstování různých plodin. Optimální volbou je prosklený prostor, který si vybavíte sedací soupravou, případně stolem se židlemi a tepelným zdrojem. Právě tady můžete zvát návštěvy a trávit dlouhé večery s nějakou tou sklenkou. Hodně důležité je ono zmiňované vytápění. Jak jej řešit? Alternativ je hned několik.

Krb či krbová kamna pro skvělou atmosféru

Milujete posezení u klasického ohně, kdy slyšíte praskat polínka a přichází k vám příjemné a přirozené sálavé teplo? Ano, takovéto vytápění je neskutečně příjemné, a vytváří se tak maximální komfort. Počítat u něj ale musíte s tím, že budete muset neustále přikládat, jinak se dočkáte toho, že oheň zhasne. Pro momentální pohodu je toto topení ideální, ale z dlouhodobějšího hlediska je lepší vsadit na jiný tepelný zdroj.

Plyn v několika podobách

Vytápění plynem je maximálně komfortní a relativně nezávislé. Tedy v případě, že zvolíte klasický deštník na plynovou bombu. Ceny plynu nyní nejsou nijak vysoké, a tak se spousta majitelů nemovitostí rozhoduje pro vytápění zimní zahrady centrálním vytápěcím systémem. Může se jednat jak o podlahové vytápění, tak i o klasické konvektory na stěnách. Záleží na preferencích majitele objektu.

Elektřina spíše jako doplňkový zdroj

Pokud si necháte srovnat ceny elektřiny, zjistíte, že se z hlediska vytápění nejedná o nijak levnou záležitost. I proto ostatně spoust lidí volí vytápění elektrickými topidly pouze jako krátkodobou variantu. Jestliže potřebujete interiér vytopit co možné nejrychleji, vsaďte na horkovzdušné elektrické přímotopy.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.