Venkovní osvětlení je stylové a zároveň praktické. Ukážeme vám, jak ho použít

Venkovní osvětlení

Venkovní osvětlení je součástí architektury domu a zároveň zahrady. Moderní domy se bez něj neobejdou, protože nejen skvěle osvětlují ikonické prvky architektury, ale zároveň mohou velmi dobře osvětlit příjezdovou cestu, stejně jako vchod ke dveřím. Představte si, že díky venkovnímu osvětlení s čidlem se už nikdy nebudete muset trefovat klíčem do zámku.

Venkovní světlo s čidlem ale nemá jen estetickou a praktickou funkci. Je dobrou prevencí proti zlodějům. Zároveň vám pomůže cítit se v domě bezpečněji.

Přednost dejte LED venkovnímu osvětlení

Upřednostněte moderní světelné zdroje, jako je například LED technologie. Oproti ostatním světelným zdrojům je LED úspornější, spadá do úsporné energetické třídy A+. Stejně tak má minimální poruchovost a vydrží opravdu dlouho, a to až okolo 30 000 hodin svícení. Například venkovní LED halogen neboli reflektor je dlouhodobou investicí, která se vám vrátí na úspoře za energii.

Venkovní světlo s čidlem

Pohybové čidlo je skvělým doplňkem venkovního osvětlení. Je vhodné na zahradu, stejně jako okolo domu. Běžně se instaluje všude tam, kde netrávíte více času, ale pouze procházíte. Venkovní světlo s čidlem je praktické, třeba jako osvětlení chodníku na zahradě nebo příjezdové cesty. Osvětlení vchodových dveří velmi dobře vyřeší stropní světlo s čidlem. Navíc můžete vsadit na dekorativní provedení.

Venkovní světlo s čidlem pohybu ale není praktické jen proto, že se rozsvítí samo a nemusíte tak hledat vypínač. Je o mnoho úspornější, protože bude svítit pouze po nezbytně dlouhou dobu. Ve výsledku tak zvláště v kombinaci s LED venkovním osvětlením ušetříte.

Venkovní LED osvětlení

Venkovní LED osvětlení: Zdroj obrázku ledsviti.cz

Venkovní LED pásky

Není oblíbenějšího LED svítidla, než jsou LED pásky.  Jejich obliba stále roste. Zatímco v domácnosti se používají zejména jako osvětlení kuchyňské linky nebo schodiště, venku je můžete využít zase úplně jinak. Doporučujeme využít atraktivitu venkovních LED pásek a použít je jako dekorativní doplněk na vaší zahradě. Zejména jako osvětlení do pergoly. Ovšem LED pásky můžete využít rozmanitěji.

Věřte, že správně zvolené venkovní osvětlení sluší domu i zahradě. Využijte venkovní LED pásky jako dekoraci. Můžete si je pořídit v různých barvách. Ideální jsou především na zahradě k osvětlení chodníků. Mají tu výhodu, že budou decentně osvětlovat chodník nebo schody, a ne oslňovat vás, jako třeba jiné venkovní osvětlení. Navíc jsou LED pásky šetrnější k vašim očím, protože nevyzařují tak intenzivní světlo. Stejně tak netvoří světelný smog okolo, naopak osvětlují jen to podstatné.

Venkovní osvětlení je potřeba vybírat podle odolnosti

Při výběru venkovního osvětlení musíte brát ohled na takzvaný stupeň krytí. Tímto pojmenováním se označuje parametr, který říká, jak je svítidlo odolné proti vodě, vlhkosti nebo třeba prachu. Hledat musíte minimálně stupeň krytí IP44. Chrání světlo proti vlhkosti a stékající vodě zejména při dešti nebo sněhu. Ovšem pozor, stupeň krytí IP44 rozhodně není vhodný do stále vlhkých prostor nebo přímo do vody.

Venkovní osvětlení: Zdroj obrázku ledsviti.cz

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.