Venkovní dlažba: Vybírejte ji v souladu s okolím

Velkoplošná dlažba

Těšíte se na jaro a už vás nebaví chodit po rozbahněných plochách okolo vašeho domu a na zahradě? Není se čemu divit! Přitom moderní typy dlažby dokážou v kombinaci s travnatými plochami vykouzlit doslova kouzelné plochy, na něž bude radost šlápnout. Nevěříte? Přesvědčit se můžete klidně i na našich obrázcích. My se soustředíme na možnosti využití jak dlažby, tak i travnatých ploch v exteriéru. Společně se přesvědčíme, že alternativ je opravdu hodně.

Dlažba v pergole

Klasická zámková nebo velkoformátová dlažba

Jestliže uvažujete o zpevnění velkých ploch, vyplatí se bezesporu velkoformátová plošná dlažba. Jednak vypadá naprosto skvěle a jednak s ní ve velmi rychlém sledu pokryjete vjezd i rozsáhlé okolí staveb. Jakousi sázkou na klasiku je zámkové provedení, které je mnohem menší a skládá se ze spousty kusů. Ty ale mohou být variabilní a není nutné volit pouze standardní kvádříky v šedé barvě betonu. K dispozici jsou nejrůznější barevné varianty tvořící třeba i poutavé symboly.

Zámková dlažba

Terasa si zaslouží něco lepšího

Kryté či otevřené posezení často tvoří srdce celé zahrady a zkazit jeho vzhled volbou nevhodného povrchu se nevyplatí. Svědčí o tom mnohdy chatrné dřevěné terasy, která velmi rychle ztrácejí svůj původní vzhled. Naším tipem je dlažba mající na povrchu jemné kamínky. Říční kamenivo tvořené pestrobarevnými kamínky vypadá moc hezky, vydrží dlouhou dobu v hezkém stavu a s jeho údržbou si nemusíte dělat velké starosti. Skvěle se hodí také do okolí bazénů a na další frekventovaná místa.

Kamínková dlažba

Je libo více trávníku?

Mnozí z nás se po zimě těší hlavně na krásný trávník. Pohled na něj si lze dopřát dosytnosti. Když ovšem potřebujete plochu zpevnit, anebo v daném prostoru zaparkovat auto, je třeba jej maximálně zpevnit. Pokud se zvolí kvalitní zatravňovací dlažba, není co řešit. Nevadí u ní ani drobné nerovnosti. V kombinaci s hezkým trávníkem se na ni můžete spolehnout.

Zatravňovací dlažba

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.