Funkční rolety a žaluzie: Stylový design se vyplatí

Venkovní rolety

Venkovní stínění je dnes velmi oblíbené, a to zejména díky pohodlnému ovládání, maximální efektivitě a stylovému designu. Pokud i vy uvažujete, že si jej do vaší domácnosti pořídíte, určitě byste měli brát v potaz jeho celkový vzhled. Ten se odvíjí především od konkrétního provedení. Jinak vypadají rolety, žaluzie a jinak markýzy. Společné mají snad jen to, že je můžete zakoupit u firmy Climax. Tento prodejce nabízí veškerý zmiňovaný sortiment a mnohé další doplňky, mezi které patří například sítě proti hmyzu a další produkty. My se v následujících řádcích soustředíme na základní výhody všech třech typu venkovního stínění.

Venkovní žaluzie

Tři typy rolet

Moderní venkovní rolety můžete vybírat ze třech základních typů. Klasiku u mnohých staveb představují modely s viditelným přiznaným boxem. Montují se hlavně do již hotových domů, kde není možné s jinými druhy počítat. Samotný box lze vybírat v barvě omítky a bude tak vypadat dokonale. U novostaveb se vyplatí rolety s podmítkovým boxem, který je důmyslně ukrytý pod omítkou a vědět o něm budete v podstatě pouze vy. V neposlední řadě lze rolety integrovat i do stavebních překladů. Co se týká barevného provedení lamel, jeho výběr je na vás a vašem vkusu.

U žaluzií záleží na tvaru lamel

Pokud se rozhodujete pro žaluzie, vyplatí se popřemýšlet o provedení jednotlivých lamel. Ty mohou mít nejrůznější tvary. Klasiku představují zejména varianty mající tvar písmene C. Není problém volit i provedení Z. K dispozici jsou i zesílené tvary. Šířka stěny se zpravidla pohybuje od 50 do 80 mm. Pokud se u zmiňované firmy podíváte do vzorníku, barev v něm najdete nepřeberné množství.

Venkovní rolety

Markýzy pro zastínění venkovního posezení

Pokud se rozhodujete pro markýzy, je třeba vybírat mezi kloubovými, kazetovými anebo bočními modely. Všechny se liší hlavně tvarem konstrukce. Barevně si už markýzy doladíte podle vlastní potřeby.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.