Stylový dýhovaný nábytek do zimní zahrady

Dýhovaný nábytek

Máte doma zimní zahradu a rádi byste v jejím interiéru měli stylové posezení? Pokud ano, určitě se vyplatí myslet na jeho vzhled. V současné době je k dispozici spousta druhů zahradního i klasického interiérového nábytku. Výbornou volbou je zejména ryze přírodní nábytek, který dokáže nabídnout hladký a zcela přirozený povrch. Ten pohodlně obstará dýha. A právě na ni, respektive na stoly a židle s povrchem z ní se budeme soustředit v následujících řádcích.

Čistě přírodní materiál

Mnozí lidé si dnes dýhu pletou s nejrůznějšími umělými povrchy. Je to škoda, jelikož dýha je ryze přírodní materiál. Jedná se v podstatě o velmi tenké pásky či listy dřeva, které se využívají k finální povrchové úpravě dřevěných ploch. Jejich tloušťka nepřevyšuje 5 mm a dokážou vytvořit naprosto dokonalý zcela přirozený povrch jak dveří, tak i jakéhokoli nábytku. Vzhledově je dýha jedinečná a stoprocentně se vyplatí na ni vsadit.

Tip: Nábytek z dýhy i dalších materiálů můžete vybírat v obchodě Expedo.cz. A navíc Expedo slevový kód vám zajistí super cenu!

Dýha v kuchyni

Skvělé židle a stoly se vším všudy

Dýhovaný povrch je typický zejména svým neotřelým vzhledem. Pohled na dřevo se neomrzí prakticky nikdy, a to v jakémkoli odstínu. Moderní barvy dýhy jsou typické naprosto skvělým provedením, jež padne nejen do zimní zahrady, ale kamkoli do interiéru dle libosti a vkusu jeho majitele. Dýhované stoly a židle jsou dostatečně pevné, nicméně je třeba, abychom se vyvarovali jejich vystavování vysoké vlhkosti.

Další kompozitní materiály jako doplněk

Pokud si budete vybírat nábytek, jehož nedílnou součástí bude dýha, klidně můžete volit i modely obsahující i jiné materiály než dřevo. Perfektně vypadají nejrůznější oblé tvary židlí, které mají nohy vyrobené z kovu. Zapomenout nelze ani na tvrzené sklo fungující jako skvělá součást židlí a stolů. Záleží pouze na vaší fantazii.

Nejrůznější dekory dýhy si můžete prohlédnout na www.alpidyha.cz.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.