Věnce na dušičky lze vyrobit svépomocí

Dušičky, neboli svátek Všech svatých, jsou v plném proudu a je třeba pořídit kvalitní věnec jako symbol památky na vaše známé, kteří již mezi námi nejsou. O Dušičkách je k dispozici spousta nejrůznějších věnců, které mohou vypadat perfektně, nicméně je mnohem lepší vyrobit si své vlastní dekorace na dušičky přímo doma. Zabrat by vám to nemuselo ani nijak výraznou porci času. Podívejme se tedy na to, jakým způsobem věnečky na Dušičky vyrábět. Rozhodně to není tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát…

Co budeme potřebovat

Základní suroviny na výrobu věnce na dušičky:

–          základ pro věnec z polystyrenu

–          přírodniny dle vlastního výběru

–          vazací drát

–          kvalitní provázek

–          nůžky a kleště

Velmi důležitá je precizní příprava materiálů. Volit bychom měli takové, které budou schopny obstát i při poměrně větrných podmínkách, jež na otevřených hřbitovech často panují. Výborné jsou především větve stálezelených keřů a dřevin jako túje, cypřiš, buxus, mahonie a mnohé jiné. Počítejte i s tím, že některé z jehličnanů opadají. Nejvhodnější je borovice, která jak známo dlouho vydrží i na Vánoce.

Základ pro věnec a vazba

Založení věnce je nejdůležitější. Musíte koupit pevný a přitom poddajný základ, kterým může být zejména menší kruh z polystyrenu. Do toho postupně vpleteme chvojí a nejrůznější jehličnany. Když je celá forma perfektně zelená, můžeme se pustit do dalšího zdobení. Své místo si na něm najdou hlavně slaměnky anebo některé další typické přírodniny. Výborné jsou i šípky a jiné plody z volné přírody.

Vyrobit základ můžete i sami

Pokud nechcete vsázet vše na polotovar z polystyrenu, vyplatí se svázat si věnec za pomocí několika větví svépomocí. Počítat pak ale musíte s tím, že se vám do něj bude mnohem může zpracovávat jakýkoli materiál. Věnec bude ale ryze přírodního charakteru.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.