Vánoční stromky je třeba volit s rozvahou

Vánoční stromek

Prodej vánočních stromků je v současné době poměrně diskutovanou záležitostí, jelikož je fakticky nejvyšší čas k tomu, abychom si nějaký do domácnosti pořídili. Každý z nás chce mít doma krásný vánoční stromek, který vydrží čerstvý co možná nejdelší dobu. Pravda je ale taková, že ne vždy se to musí zákonitě vydařit. I proto se podíváme na některá základní kritéria, podle nichž je ideální stromek na Vánoce vybírat. Třeba se i vám nakonec podaří vybrat nějaký, který se stane ozdobou vašeho interiéru. Možností je hodně…

Vydejte se cca týden před Štědrým dnem

Velmi důležitá je doba, kdy se vydáte pro váš nový vánoční stromeček. Jestliže vsázíte na jistotu a koupíte jej již několik týdnů před Ježíškem, můžete se spolehnout, že vám bude opadávat již při samotném zdobení, což je samozřejmě nepříjemné a přinejmenším zbytečné. Ideální doba je zhruba 1 týden před vypuknutím dárečkového šílenství. Většinu seženete stromek kvalitní, který neleží přímo u supermarketů anebo v zahradnictvích dlouhou dobu.

U supermarketů s kvalitou za rozumnou cenu nepočítejte!

Spousta lidí vyráží na vánoční stromeček k supermarketu, kde nejčastěji nakupují. Nedělejte to! Právě tady totiž dostanete zpravidla úplně nejdražší stromky, které vás svou kvalitou nijak nedokážou uspokojit. Často se jedná o kusy staré, jež byly v lese vytěženy s několika týdenním předstihem. Můžete se tak vsadit, že budou starší. Mnohdy ani designově neodpovídají nějakému kvalitnímu standardu.

Kritéria výběru

Vánoční stromeček je třeba vybírat podle jeho stáří, které si zjistíte u prodejce. Dále je nutné dbát na vzhled. Optimální jsou pravidelně rostoucí stromečky. Pokud si ale dokážete se stromkem vyhrát a navrtáte si místa pro větve, pak není problém zvolit i některý levnější nepravidelný. Měl by být poměrně hustý a koruna nesmí být vyloženě holá. Vybírat můžete i dle ceny, nejlevnější jsou smrky, u borovic a hlavně jedlí si připlatíte.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.