Vánoční ozdoby: S těmito zdokonalíte vánoční výzdobu domova a nadchnete celou rodinu

ozdoby

Někdo miluje třpytivé Vánoce, které hýří barvami všeho druhu. Naopak jiní zase dají přednost tradici a přirozené kráse Vánoc. Pokud patříte i vy mezi lidi, kteří mají rádi Vánoce zabalené do hávu přirozenosti, k výzdobě můžete využít přírodní materiály. A co je nejlepší? Že tyto materiály můžete nasbírat na zahradě či v lese, takže za ně dokonce i ušetříte.  

Řetězy na stromeček z přírodnin

Závěsné řetězy jsou bezpochyby vděčnou ozdobou Vánoc. Někdo používá střapaté plastové řetězy z obchodů, jiní si zase své řetězy rádi vyrobí. Třeba o adventní neděli. Tento čas je přímo ideální pro výrobu ozdob s celou vaší rodinou. Stačí, když si vezmete motouz, konopný provázek či jakýkoli jiný a navlečete na něj přírodní ozdoby. Například celou skořici nebo pomerančovou kůru, z níž jste vykrojili různé tvary. Použít lze také celý badyán či hřebíček.

pomerance
Foto: Pixabay 

Tip redakce: Připravte si špagátek, nůžky, sušená kolečka pomeranče a citronu, badyán, malé šišky a šípky. Záleží jen na vás, jak dlouhý provázek zvolíte – klidně jeden metr dlouhý, ale klidně i dva metry dlouhý. Nyní si vezměte například šišku a přivažte ji na provázek. Před šišku navlečte plátek pomeranče, do kterého jste napíchali hřebíčky. Následně můžete navléct několik šípků, poté opět šišku, plátek pomeranče či citronu, na který nalepíte badyán a tak dále. Z kůry můžete vykrojit například hvězdičky či srdíčka a navléct na špagátek. Pokračujte dle svého uvážení.

Nádherně vypadají i skořápky od ořechů navázané na stužce a zdobené například smrkovou větvičkou. Pomocí tavné pistole k sobě slepte dvě skořice, doprostřed přilepte určitý tvar z pomerančové kůry, a následně celek pomocí špagátku či stuhy přivažte k řetězu nebo výrobek nechte jako samostatnou ozdobu na stromek.

Šišky místo plastových koulí

Půvabné ozdoby na stromek vytvoříte také pomocí šišek. Stačí na nejširší část šišky, tedy spodní část, přivázat například červenou stuhu, kolem ní nalepit krátké větvičky z túje, několik plodů cesmíny, šišku na dozdobení a klidně i nějakou malou baňku. Tu ale můžete vyměnit například za badyán nebo kousek pomeranče.

siska-ozdoba
Foto: Pixabay

Ozdoby z přírodnin jsou úchvatné, krásné a zaujmou celou rodinu i každého návštěvníka. Nehledě pouze na jejich krásu, vnesou do domácnosti také nezapomenutelnou vůni koření, ovoce a lesa, což bezpochyby k vánočním svátkům patří. Užijte si nezapomenutelné Vánoce se svými nejbližšími. Když už jsme u toho, není důležité každého obdarovat obrovským množstvím dárků za spoustu peněz, důležité je, aby si každý z nás užil kouzelnou atmosféru Vánoc a načerpal mnoho energie na následující rok. Přejeme nádherné Vánoce! 

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-udelat-vanocni-vyzdobu-20301207.html

https://www.living.cz/vonave-vanoce-aneb-si-vyrobit-vanocni-dekorace-prirodnim-stylu-2/

Foto: Pixabay

Zahrada je únik, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu, zdraví, zábava, radost a neodolatelný klid. Možná jste i vy takového názoru? Pokud ano, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti z oblasti zahradničení. :)