Už jste zazimovali trampolínu? Je nejvyšší čas

Trampolína

Zahradní koutek pro děti je u většiny z nás jakousi samozřejmostí. Vždyť jednotlivé součásti mohou v zimě přijít k velké úhoně. Ne, pískoviště ani konstrukci zahradní houpačky na mysli nemáme. Zazimování vyžaduje především trampolína. Právě ona je totiž vyrobena z materiálů, jež časem zajdou, vypadají nevzhledně a neplní svou funkci. Už nejednou se stalo, že zteřela skákací plocha a nebohé dítě se propadlo na trávník, v horším případě beton. Co všechno tedy z trampolíny schovat a co nechat?

Optimální je nechat jen konstrukci

V první řadě je třeba předeslat, že fakticky budete venku nechávat jenom samotnou konstrukci. Někdo odmontuje kompletně celou okrajovou síťovinu a nechá skákací plochu s pružinami, protože se mu je nechce odstraňovat. Vezte ale, že skákací plocha podlehne mnohem rychleji zkáze. Voda na ní nebude díky její prodyšnosti stát ve velkém, nicméně přesto je třeba ji odstranit. Kovové části sice budou po zimě pravděpodobně na několika místech korodovat. Stačí je ale ošetřit prostřednictvím ocelového kartáče, smirkového papíru, přípravku na rezavá místa a spreje se stříbrnou barvou. Konstrukce pak bude další sezonu jako nová.

Trampolína

Trampolína: Foto Pixabay

Všechny látkové věci dejte pod střechu

Komponenty, jejichž součástí je látka, rozhodně nenechávejte venku. Optimální je jejich složení a schování pod střechu do sucha. Tam by měly skončit také pružiny, provázky a kovový obvodový kruh, respektive jeho rozmontované součásti. Nebojte se ani jejich kompletního složení, při opětovném připevnění na konstrukci se vše vyrovná a trampolína bude vypadat perfektně.

Bez šroubováku a kleští se neobejdete

Tak to si pište, minimálně horní plastové vrcholy jednotlivých vertikálních tyčí jsou ukotvené vruty. Ty je zapotřebí vyšroubovat a to optimální aku šroubovákem. Při sundávání pružin se neobejdete bez kombinaček. Nakonec už skákací tkanina nebude tak napjatá, takže ji odstraníte ručně.

Trampolína: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.