Uvařte kávu a nastrouhejte mrkev: Nic víc k přípravě perfektního hnojiva pro orchideje potřebovat nebudete

Orchidej

Uvařte kávu a nastrouhejte mrkev: Nic víc k přípravě perfektního hnojiva pro orchideje potřebovat nebudete. Orchideje jsou proslulé svou exotickou krásou a zářivými květy, ale mohou být trochu náročné na péči a výživu.

Pro milovníky orchidejí, kteří hledají přírodní a účinný způsob, jak podpořit zdraví orchidejí a povzbudit jejich nádherné květy, se objevilo jednoduché, ale účinné řešení: mrkvový dresink se lžičkou kávy.

Příprava orchideje na výživu

Než začnete používat zálivku z mrkve a kávy, je nezbytné zajistit, aby byla vaše orchidej v optimálním stavu. Začněte pečlivou prohlídkou rostliny. Odstřihněte všechny poškozené nebo zaschlé kořeny a odstraňte všechny uhnívající listy. Po dokončení prořezávání orchidej před aplikací hnojiva jemně zalijte, aby se půda zvlhčila.

Káva

Foto: Pixabay

Vytvoření živného roztoku

K přípravě živného roztoku pro orchidej budete potřebovat následující položky:

  • 50 gramů čerstvé nastrouhané mrkve
  • 1 čajovou lžičku jemně mleté kávy
  • 500 mililitrů vroucí vody

V teplovzdorné nádobě smíchejte čerstvou mrkev a jemně mletou kávu. Přísady zalijte 500 mililitry vroucí vody, aby byly zcela ponořené a směs nechte zcela vychladnout. Po vychladnutí vody ingredience důkladně rozmixujte mixérem, dokud nedosáhnete hladké a jednotné konzistence. Chcete-li odstranit zbylé pevné látky, přeceďte směs přes jemné síto nebo kousek sýrového plátna. Nakonec přidejte k koncentrátu další 1 litr vody, abyste jej zředili.

Použití zálivky na orchideje

Nyní, když je zálivka z mrkve a kávy hotová, můžete ji použít k péči o svou orchidej. Směs aplikujte buď postřikem přímo na listy, nebo jak zálivku či namáčecí roztok. To lze provádět přibližně dvakrát měsíčně.

 

Zdroj: https://www.akcniceny.cz/magazin/zachrante-sve-orchideje-za-pomoci-citronove-zalivky/, https://hobby.instory.cz/3678-milujete-orchideje-prozradime-zalivku-po-ktere-bude-vase-kvetina-obsypana-kvety.html, https://www.blesk.cz/clanek/bydleni-hobby/738642/doprejte-orchidejim-tuto-jednoduchou-zalivku-a-pokvetou-vam-jako-silene.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)