Úklidové triky, které vám ušetří při péči o domácnost hromadu času. Vyzkoušejte je ještě dnes

Naučte se šikovné úklidové triky. Péče domácnost je obvykle poměrně složitou disciplínou. Ale nemusí tomu tak být vždy – spolehněte se na léty osvědčené triky, které lze aplikovat na celou řadu činností.

Obnovte zašlý lesk vaší myčky pomocí octa

Pravděpodobně jste se už přesvědčili o tom, že je ocet skvělým pomocníkem při úklidu všeho druhu. Pokud ho chcete vyzkoušet i na myčku, postup je jednoduchý: Naplňte šálek nebo misku vhodnou do myčky octem a umístěte ji na horní rošt prázdné myčky. Vyberte program s maximální teplotou, to umožní octu absorbovat pachy a odstranit usazeniny na stěnách spotřebiče. Rozprašovač s roztokem octa můžete použít pro průběžnou údržbu.

Foto: Pixabay

Jak na skvrny od čaje a kávy

Porcelán se snadno zabarví. Především pokud z hrníčku pijete kávu či čaj. Někdy si ani myčka na nádobí s takovým problémem neporadí. Není divu, právě třísloviny, které dodávají čaji tak lahodnou chuť, mohou za zbarvení hrnku. Takových skvrn se opravdu těžko zbavuje. Než se pustíme do společného odstranění nevzhledné skvrny v hrnku, bude potřeba si uvědomit, z jakého materiálu je hrnek vyrobený.

Pokud je z nerezové oceli, věnujte mu větší ohled a pozornost. Jestliže máte hrnek z porcelánu či keramiky, máme pro vás několik nápadů, které zatočí s zaschlými skvrnami. Mnohdy stačí na několik minut nasypat do hrnku kyselinu citronovou a přidat vodu. Podobně pak působí i obyčejný ocet.

Jak vyčistit dálkový ovladač

Ovladač jednoduše otřete dezinfekčním ubrouskem a pokud jsou nečistoty mezi tlačítky, použijte vatovou tyčinku do uší. Uvidíte, že vaše ovladačka ještě nikdy nebyla čistější. A přitom vám celý úkon zabere jen pár minut.

Zdroj: https://homebydleni.cz/bydleni/kuchyne/nejjednodussi-zpusob-vycistit-mycku-video/, https://www.alza.cz/jak-se-starat-o-mycku, https://www.vladcemopu.cz/blog/jak-vycistit-mycku/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)