Tyto rostliny odpuzují komáry

Věděli jste, že existují rostliny, s jejichž pomocí se můžete zbavit obtížných komárů? Tyto rostliny mají povětšinou aroma, které komárům příliš nevoní, a proto se jim vyhýbají. Následující rostliny si můžete pěstovat v oknech, aby vám komáři nenaletěli do bytu. Nebo je můžete pěstovat u vašeho venkovního posezení. Díky tomu se můžete zbavit obtížného hmyzu i venku. A o jaké rostliny se jedná?

Voňatka

Jedná se o velmi častou ingredienci v přírodních repelentech. Tato rostlina je vytrvalá shluková tráva, která vyzařuje silnou vůni. Tato vůně maskuje další vůně a odpuzuje komáry. Voňatka má mnohem silnější aroma než repelenty proti komárům, které ji obsahují. Pěstovat ji je velice snadné.

Meduňka lékařská

Meduňka je vhodná pro zahradníky-začátečníky, protože snadno a rychle roste. Je to odolná rostlina, která není náchylná na sucho, a roste i ve stínu. Rychlý růst se může někdy stát problémem, proto ji raději pěstujte v květináčích, aby nepřevzala celou vaši zahradu. Jako bonus si ze sušených listů můžete připravit bylinkový čaj podporující spánek.

Šanta kočičí

I touhle rostlinou můžete zabít dvě mouchy jednou ranou – odpudíte komáry a potěšíte své kočky. Šanta kočičí je rostlina, kterou kočky jednoduše milují. Rády se vyskytují v její blízkosti. Šanta je taktéž častou ingrediencí v přírodních repelentech.

Bazalka

Bazalka má hojné využití v kuchyni, proto se bude skvěle vyjímat na vašem okenním parapetu. Navíc bude sloužit také jako ochrana před komáry. Existuje mnoho různých druhů bazalky, takže můžete experimentovat a vyzkoušet klidně i několik druhů. Na odrazení hmyzu se skvěle hodí citronová nebo skořicová bazalka. Navíc, bazalku zvládne vypěstovat i nezkušený zahradník.

Bazalka

Máta peprná

Vysadit mátu v okolí vašeho domova je velice chytré, protože odpuzuje nejen komáry, ale také velké množství dalších hmyzů a brouků. A když se vám stane, že vás nějaký hmyz pokouše, listy máty peprné přiložené na toto poranění vám přinese okamžitou úlevu.

Máta

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!