Ty nejzajímavější sukulenty pro vaše parapety, které vám návštěvy budou závidět

Sukulenty

Sukulenty patří k velmi snadno pěstovatelným rostlinám. A když se navíc pyšní i zajímavými tvary, jde o kousky, které vám určitě nesmí v domácnosti chybět. A jaké zajímavosti si pořídit, aby to stálo za to?

Albuca spiralis ‚Frizzle Sizzle‘ – kapská hvězda

Mezi ty nejzajímavější sukulenty pro vaše parapety bude určitě patřit tenhle nevšední kousek. Pochází z Jižní Afriky a její výrazné, stočené listy vyrůstají z cibulovité základny. Stejně jako většina sukulentů, tato rostlina preferuje i Albuca spiralis ‚Frizzle Sizzle‘ teplé a suché stanoviště. Miluje také letnění, ale musíte ji schovat dovnitř, kdykoli se počasí ochladí.

Potřebuje také dostatek světla, ale pokud ji příliš náhle přesunete na přímé slunce, může to spálit listy. Takže pozor na to. Nejlepší pro ni bude nepřímé, jasné světlo pocházející z okna orientovaného na jih nebo západ. Pokud vidíte, že špičky listů hnědnou a uschnou, obvykle to značí potřebu častější zálivky. Pokud jsou však listy staré a zcela zhnědnou, můžete je opatrně oříznout.

EcheveriaFoto: Pixabay

Za dostatek světla, vody a živin se vám Albuca spiralis s příjemnou vanilkovou vůní. Nové listy obvykle začínají růst koncem podzimu nebo začátkem zimy, ovšem květy se objevují až na jaře.

Lithops alias živé kameny

I tito krasavci pochází z jižní Afriky, kde bez obtíží zvládají sucho a teplotní extrémy., přesto však vyžadující trochu více péče než jiné sukulenty a kaktusy, protože jsou trochu vybíraví ohledně zálivky.

V létě spí a zálivku skoro nepotřebují, naopak aktivně rostou od podzimu do jara. Ujistěte se, že budou mít každý den k dispozici několik hodin slunečního nebo kvalitního umělého světla. Za tuto péči se vám také odmění půvabnými květy.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.katalog-rostlin.cz/letnicky-a-balkonove-rostliny/Albuca-spiralis-Frizzle-Sizzle-Kapska-hvezda.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)