Trpíte úzkostmi? Levandulový olej vám pomůže

Levandulový olej

Neustálý stres spojený s úzkostí není bohužel ničím výjimečným. Právě úzkosti jsou často doslova nezvladatelné, a tak přichází na řadu nejrůznější chemické prostředky, jež jim mají efektivně zabránit. Ne vždy se to ovšem daří, navíc chemie není zrovna dvakrát optimální. Mnohdy přitom bohatě postačí síla přímo z přírody. Ano, na mysli máme levanduli. Právě levandulový olej dokáže v tomto ohledu doslova divy. Právě na něj se zaměříme podrobněji v následujících řádcích.

Jak se poznají pocity úzkosti?

Poměrně jednoduše. Prakticky vždy v takovémto momentu nejste psychicky v pohodě. Typický je především stres spojený s obavami, že úkoly, jež máte splnit, prostě nedáte. Jste unavení a vaše schopnost odpočívat je minimální. Stejně tak budete vnímat realitu poněkud odlišně než normálně a schopnost koncentrace bude značně omezená. Mnohdy se objevují také bolesti žaludku, případně jsou osoby v těchto stavech nuceny mnohem častěji navštěvovat toaletu. Z dalších projevů jmenujme silnější podráždění, přehnané reakce na běžné podněty, bolesti hlavy, nadměrné chvění končetin a podobně.  

Levandulový olej

Levandulový olej skutečně pomáhá

O faktu, že levandulový olej je skutečně dobrým pomocníkem v boji s úzkostí, svědčí i studie zveřejněná v časopisu Phytomedicine. Mnohé další studie hovoří o tom, že levandulový olej umí pomoct i při nejrůznějších zánětech a bolestech. Stejně tak je vhodný při nespavosti, depresích a zvýšené nervozitě.

Jak používat levandulový olej?

Výbornou volbou je bezesporu napuštění si vany a přidání několika kapek tohoto elixíru. Pak už můžete jenom ležet a relaxovat. Koupel si užijete se vším všudy. Uvolnění přijde, tím si můžete být jistí. Vynikající je také levandulový olej v aroma difuzérech. Ty dokážou vůni levandule šířit kompletně po celém objektu. Výborné jsou pro přípravu čaje sušené květy levandule. Alternativ je zkrátka hodně a není problém využít je doma.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.