Triky do vaší kuchyně, bez kterých se rozhodně neobejdete

Lemongrass v kuchyni

Těchto několik chytrých kuchařských triků vám pomůže, abyste v kuchyni vypadali jako profesionálové. Odhalte některá z nejlepších kuchařských tajemství, která budou přínosem pro každého domácího kuchaře, aby se cítil jako profesionál.

I ti nejzkušenější domácí kuchaři někdy potřebují pomoc, protože pouze správný recept k přípravě chutných jídel velmi často nestačí. Umět dobře vařit totiž není jenom o správných ingrediencích, ale také o správném smažení, pečení, grilování a dalších postupech. Je tedy důležité, abyste se nikdy nepřestali učit a mohli se tak stát kuchařskými hvězdami. Podívejte se na kuchařská tajemství níže, která budou přínosem pro každého domácího kuchaře.

Náhledové foto: Pixabay

Olivový olej a jak na něj

Smažení pokrmů na extra panenském olivovém oleji je jednou velkou chybou. Při vyšší teplotě se totiž začne přepalovat, což ovlivní chuť pokrmu. Také je v takovém případě olej o dost méně zdravější.

Vejce a jejich čerstvost

Pokud chcete zjistit, zda jsou vaše vejce stále čerstvá, opatrně je vhoďte do hluboké mísy se studenou vodou. Nově koupené vejce by mělo klesnout ke dnu a zůstat ležet. Pokud vejce ve vodě balancuje, je asi dva tři týdny staré, ale stále dobré. Vejce, které však vyplave na hladinu, se zkazilo a nemělo by se konzumovat.

Maso a vše o něm

Podávání právě uvařeného masa je také špatným zvykem. Pokud věnujete čas tomu, aby maso po uvaření „odpočívalo“, zajistíte mu nejlepší možnou strukturu a chuť.

Ryby a co vědět

Také se vám neustále připaluje ryba k pánvi? Pokud pod rybu během smažení položíte plátky citronu, nejenže zabráníte připálení, ale dodáte jí také svěží chuť.

Zdroje info: https://www.receptyonline.cz/priprava-stavy-nebo-omacky-z-vypeku-na-panvi/, https://www.rodicka.cz/jak-zahustit-vypek/, https://www.ireceptar.cz/vareni-a-recepty/zahustovani-30000114.html, https://www.womanonly.cz/recept-na-peprovou-omacku-skvele-doplni-veprove-i-hovezi-maso/, + vlastní zkušenosti 🙂

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)