Trik s toaletním papírem osvěží toaletu na mnoho a mnoho dní. Nepochopíte, proč jste na něj nepřišli dřív

Chcete mít svou toaletu stále bezchybnou a dokonale svěží? Pak zapomeňte na drahé osvěžovače vzduchu a vyrobte si jeden zcela vlastními silami. Není to tak těžké, jak se může zdát.

A ani nemusíte na WC instalovat další nádobu nebo jiného pomocníka. To totiž může být v případě opravdu malých prostor doopravdy obtížné. A co si tedy vzít k ruce?

Toaletní papír vám poslouží skvěle.

Stačí si pořídit je kvalitní éterický olej a toaletní papír. Ten máte na WC vždy. Následně kápněte několik kapek oleje z vnitřní strany na papírovou ruličku a mát hotovo. Odtud se bude vůně uvolňovat v perfektní intenzitě po dlouhé hodiny a dny. A jakmile jeden toaletní papír spotřebujete, jednoduše takto „vylepšíte“ ten další.

Dejte si však pozor na to, aby byly vůně skutečně přírodní a chtějte éterické nebo také esenciální oleje. Jedině ty vám přinesou takovou službu jakou potřebujete. Voní totiž opravdu dlouho a intenzitu vůně můžete regulovat jednodušeji tím, kolik kapek oleje pro ovonění ruličky od toaletního papíru použijete.

Foto: Pixabay

Vhodné vůně pro vaši toaletu

A po jakém éterickém oleji sáhnout? Perfektní je například eukalyptus. Ten má mnohé příznivé účinky na naše zdraví, jež byly prokázány četnými vědeckými studiemi. Získává se z listů vybraných druhů eukalyptů parní destilací. Skvělá je také citronová silice – která vás může snadno ochránit před mnoha nemocemi jednoduše tím, že skvěle dezinfikuje vzduch.

Olej z máty peprné pak zklidňuje a uvolňuje svalové funkce, ovšem jedním dechem také uvolňuje napjaté svaly a mírní menstruační křeče. Rozmarýnový esenciální olej má pak nesporný vliv na naši paměť a může zvýšit vaši koncentraci až o 75 %.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.vivamax.hu/Illoolajok/3-as-illoolaj-csomag-edes-narancs-levendula-eukaliptusz-3x10ml—p105584.html, https://hu.medicineherbalist.com/7277998-bergamot-properties-of-bergamot-essential-oil-bergamot-hair-recipes

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)