Trik s horkou vodu perfektně vyčistí vařečky i další dřevěné nádobí

Nejsou už vaše vařečky tak čisté a voňavé, jako když jste si je přinesli z obchodu? Nevyhazujte je ještě do koše, ale vsaďte na účinné metody a postupy, které je zbaví veškerého zápachu i nečistot.

Dřevěné nádobí je v našich domácnostech stále ještě velmi oblíbené. A není divu. Je totiž šetrné prakticky k jakémukoliv povrchu – nepoškrábe totiž ani citlivý teflon. Navíc je jeho cena nízká a vypadá skvěle. A jak se o něj správně starat?

Znečištěné vařečky vyčistíte za pár minut

Většinou je jednoduše vkládáme do myčky na nádobí – to bychom ovšem dělat neměli. Dřevo do sebe totiž rádo nasává až příliš velké množství vody a při následném vysychání může jednoduše popraskat. A to bychom rozhodně nechtěli. Zapomeňte tedy na myčku a vezměte si k ruce horkou vodu.

Citrony

Foto: Pixabay

Jen rychlovarná konvice a pár minut času

Vařečky naskládejte do vhodné nádoby tak, aby byly jejich nejšpinavější části při dalším postupu zcela ponořeny pod vodou. Nyní na ně nalijte vodu z rychlovarné konvice. Musí být úplně horká. Stačí několik minut, během nichž pronikne do všech trhlin a spár, a se špínou se můžete rozloučit.

Poté už obvykle vařečky stačí jen opláchnout ve studené vodě. Jen na opravdu silné připáleniny nebo připečeniny použijte houbičku na nádobí.

Jak si poradit s nežádoucími pachy

Ne vždy je však špína tím, jediným, s čím se potýkáme. Mnohem více nás leckdy dokáží potrápit nepříjemné pachy. Těch se lze zbavit citronovou šťávou. Vařečky, prkénka nebo jiné povrchy přetřete rozkrojeným citronem a několik minut počkejte. Opláchněte a máte hotovo. Vše bude zase jako nové a především zcela bez nežádoucího zápachu.

Náhledové foto: Pixabay

https://www.hobbykuk.cz/jak-na-to/triky-pro-dokonale-ciste-varecky-a-panve/4727/, https://cestakbydleni.cz/jak-vycistit-pripaleny-hrnec/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)