Třešňový likér: Využijete úrodu třešní a vyrobíte chutný nápoj

Třešně

Třešňový likér může být dalším ze způsobů, jak si letos poradit s úrodou třešní. I když se jedná o alkoholický nápoj, pravdou je, že může přinést také určité zdravotní přínosy. Jen je třeba nezneužít ho a dopřát si ho v rozumném množství. Používá se například na taková onemocnění, jako jsou revmatické bolesti nebo problémech s trávením. Víte ale, jak ho připravit?

Třešně obsahují mnoho dobrého

Třešně jsou zdrojem celé spousty minerálů a vitamínů, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Zmínit bychom měli železo, což je prvek, kterého mají zejména ženy nedostatek. Pokud ho nepřijímáme v dostatečném množství, můžeme zaznamenat únavu a bledý vzhled pleti. Antioxidanty obsažené v třešních působí proti volným radikálům, takže nejenže působí jako prevence závažných onemocnění, ale také zpomalují stárnutí. Zapomenout nesmíme ani na vitamín C, který je důležitý pro zdraví cév, imunitní systém, tvorbě červených krvinek ad. Obsah draslíku má pozitivní vliv na činnost oběhového systému a zdraví srdce.

Likér

Foto: Pixabay

Doporučené množství likéru

Je pravděpodobné, že vám likér bude velmi chutnat. Vzhledem k tomu, že se jedná o alkohol, je třeba přistupovat k jeho konzumaci s opatrností. Je vhodné neužívat jej dlouhodobě, ale pouze čas od času. Doporučená denní dávka by neměla přesahovat 50 ml. Tento nápoje bychom samozřejmě neměli dávat dětem ani těhotným či kojícím matkám.

Třešňový likér s kořením

Příprava alkoholického nápoje z třešní není vůbec nic složitého. Budeme potřebovat 250 g vypeckovaných třešní. Je dobré nakrájet je na poloviny nebo na čtvrtiny. Při vypeckovávání si odložte 15 pecek z třešní, nápoji dodají zvláštní aroma. Třešně spolu s peckami zasypeme 175 g cukru, aby pustily šťávu. Poté je spolu s 3 kusy hřebíčku, svitkem skořice a citronovou kůrou z jednoho citronu (v plácích nebo kouscích, nemleté) zalijeme 700 ml vodky. Nádobu uzavřeme a necháme asi tři týdny uležet. V průběhu této doby můžeme čas od času protřepat. Poté scedíme přes jemné sítko.

Zdroje info:

https://porady.interia.pl/drinki-napoje-koktajle-alkohole/news-czeresniowka-jakie-ma-wlasciwosci-jak-ja-przygotowac,nId,6135185

https://www.recepty.cz/recept/tresnovy-liker-18129

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!