Trendy v exteriérových svítidlech pro rok 2020

Venkovní svítidlo

Osvětlení venkovních prostor je velmi důležité. Dokáže totiž pomoct v zachování elegantního prostoru posezení. V mnohých případech dokonce ještě dané exteriéry vylepší a dostane na vyšší úroveň. Najít ta správná svítidla není vůbec jednoduché. Vždyť na trhu najdeme obrovské množství nejrůznějších modelů, jež vypadají jednak skvěle a jednak také nabídnout dostatečné osvětlení. Že se ve svítidlech příliš nevyznáte a neradi byste šlápli vedle? Pak jste na správné adrese. My se podíváme na aktuální trendy svítidel. Vše doprovodíme konkrétními modely a obrázky. Nezapomeneme pochopitelně také dát tip na online prodejce tohoto sortimentu.

Kov v hlavní roli

U venkovních svítidel se nejčastěji ze všech materiálů setkáváme nejspíše s kovem. Není se čemu divit, jelikož je velmi odolný a venku vypadá moc dobře. Moc hezky vypadají třeba nerezová svítidla na fasádě. S novými bungalovy dokonale korespondují a dávají jejich vzhledu další rozměr. Zapomenout ale nelze ani na kovová závěsná svítidla mající spíše punc retro stylu. Ta se hodí hlavně do pergol vyrobených z nahrubo opracovaného dřeva. Takové retro venkovní závěsné svítidlo bude vaší pergole slušet.Venkovní svítidlo

Zdroj obrázku: e-light.cz

LED panely spíše do interiéru a zimní zahrady

Líbí se vám LED panely? Ano, jde o velmi elegantní a stylové řešení v nových prostorách. Moderní interiéry si takovéto osvětlení doslova žádají. Ve venkovních prostorách se ale nejedná o zrovna ideální záležitost. Když už po LED panelu sáhnete, měl by si najít své místo v kompletně zakryté zimní zahradě. Tu už ovšem za exteriér považovat úplně nelze.

Elegantní závěsné řešení

Závěsné svítidlo přímo nad stolem. To je trend let minulých, který ale stále nese své ovoce. Přece jenom, světlo potřebujete právě v těchto místech. Vždyť u stolu v pergole trávíte velkou porci času. Moc hezká jsou třeba svítidla zavěšená na kovovém řetězu opatřená kovovým stíněním. Vypadají trochu staromódně, leč moc hezky. Světelným zdrojem v takovýchto svítidlech bývají LED žárovky s paticí E27.Venkovní svítidlo

Zdroj obrázku: e-light.cz

Nástěnná svítidla na fasádu domu ve stylu malých panelů

Kvádry, krychle, polooblouky, případně kulatá svítidla. Přesně takto mohou vypadat aktuální trendy. Venkovní nástěnné svítidlo lze sehnat ve spoustě variací. Už jen poměrně zřídka se u nových staveb setkáváme s klasickými svítidly majícími tvar jakési malé pouliční lampy. K modernímu exteriéru by se takovéto svítidlo zřejmě ani příliš nehodilo.

Venkovní svítidlo

Zdroj obrázku: e-light.cz

Vybrat si lze pohodlně a rychle online

Pořídit si jakákoli moderní venkovní svítidla nebylo nikdy jednodušší. Stačí se podívat do pestré nabídky eshopu e-light.cz. K dispozici je tady spousta různých variací venkovních svítidel, a to jak těch závěsných, tak nástěnných. Zapomenout přitom nelze ani na svítidla stojací určená přímo do zahrady.

Zdroj náhledového obrázku: e-light.cz

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.