Unikátní aplikace dokáže určit více než 600 000 rostlin a další přibývají

Slunečnice

Zaujala vás někdy na procházce zajímavá květina? Už nemusíte po jejím jméně pátrat v tištěných atlasech nebo věnovat dlouhé hodiny internetu. Nová aplikace PlantSnap vám se vším pomůže.

Její tvůrci ji označují jako technologicky nejvyspělejší, nejobsáhlejší a nejpřesnější ve svém oboru. A právě ona se stala novým partnerem platformy Scan sociální sítě Snapchat. A jak funguje?

Stáhněte si aplikaci a užijte si její výhody

Stačí si jen do mobilu aplikaci Snapchat Camera (pokud už sociální síť Snapchat používáte) nebo aplikaci PlantSnap a neznámou rostlinu vyfotografovat. Okamžitě zjistíte jak se jmenuje – její název se vám jednoduše zobrazí na displeji. Ale nejde jen o pouhé určení druhu.

Snapchat

Zdroj obrázku: Vlastní archiv Jany Šrámčíkové

Aplikace i vaším prostřednictvím zároveň vytváří šikovnou databázi rostlin, která může pomoci profesionálům i amatérským nadšencům přírody. Je přeložena do 37 jazyků (čeština bohužel chybí) a může se chlubit již více než 35 miliony instalací. A jak to celé funguje?

Free jen na pět obrázků

Jakmile si aplikaci poprvé nainstalujete, provede vás jejím fungováním jednoduchý tutoriál. Vše je jasné, tápat byste snad mohli jen při umísťování vyfotografované rostliny do optimálního čtverce, který podle vás k jejímu určení poslouží nejlépe. Jakmile bude hotovo, stiskněte vpravo nahoře tlačítko Done.

Snapchat

Zdroj obrázku: Vlastní archiv Jany Šrámčíkové

A dál už si aplikace poradí zcela sama. Název rostliny vám vypíše v latině (koneckonců jde o univerzální přírodovědecký jazyk) a kromě jedné preferované varianty nabídne i množství dalších. Denně si můžete nechat zdarma určit hned pět rostlin. Pokud byste se chtěli s přírodou okolo sebe seznamovat více, budete si muset pořídit Premium.

Snapchat

Zdroj obrázku: Vlastní archiv Jany Šrámčíkové

A jakmile se v aplikaci trochu rozkoukáte, docela jistě vám učarují i další užitečné funkce. Rostliny ve svém okolí si můžete zaznamenávat, zjišťovat o nich další informace apod. A ve hře nejsou jen klasické luční či zahradní květiny, ale také stromy, sukulenty, houby, kaktusy a další! Tuhle vychytávku od společnosti Earth.com by měl mít v mobilu zkrátka každý milovník přírody.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)