Tlustice je perfektní pro všechny milovníky pokojových rostlin, kteří to však s péčí jen neradi přehánějí

Tlustice

Pokud máte v plánu pěstovat zajímavou a lehce neobvyklou rostlinu, potom jste zaručeně našli tu pravou. Pokud totiž u ní zapomenete na pravidelnou péči a něco podceníte, je tato rostlina natolik odolná, že jí to zase až tak nevadí a bude stále téměř dokonalá. Seznamte se s ní blíže.

Tlustice vejčitá (Crassula ovata) – tip pro vás

Sepsali jsme pro vás vše potřebné do několika bodů. Díky nim už vám nikdy žádná tlustice neuhyne.

  • Původ: Tato rostlina pochází z Afriky. Je tedy jasné, kde se vzala její celková odolnost.
  • Vzrůst: Masité ztluštělé, kulaté a zelené listy rostou na košatě rozvětvený stoncích a zhrubnutí dužnatém kmínku.
  • Stanoviště: Sluneční, světlé až polo stinné, teplé 18 – 24 ° C. V zimě snese i chladnější místo a méně světla.

Tlustice

Foto: Pixabay

Péče o tlustici

Během léta nechte půdu před další zálivkou mírně oschnout, pak ji pečlivě zavlažte. Když voda odteče do podmisky, vylijte ji. V zimě udržujte substrát jen mírně vlhký, aby listy nezačaly vadnout.

I když tato rostlina není zcela nezničitelná, snáší pořádnou dávku zanedbání. Jejím hlavním nepřítelem je přemokření. Na toto pozor. Pokud budete pravidelně zaštipovat vrcholy, tlustice se pěkně rozvětvuje. Můžete tedy upravovat nejenom její velikost, ale hlavně její tvar a to, jakým směrem poroste. Tedy zda to má být spíše směrem nahoru, nebo to má být směrem do šířky.

Více rostlin si vypěstujete snadno

Odřezky snadno zakořeňují po celý rok. Vysaďte 5 – 10 cm dlouhé stonkové řízky do vlhkého substrátu, uložte na světlé místo mimo přímé slunce a zavlažujte. V průběhu roku zakoření a začnou intenzivně růst. A říká se jí také rostlina štěstí, takže pokud si ji pořídíte, určitě nebudete litovat.

Zdroj: https://cestakbydleni.cz/tlustice/, https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/tlustice-plnostihla-krasavice

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)