zah

Tipy pro zimní uskladnění zahradního nářadí

Jaký je nejlepší způsob, jak se postarat o své zahradní nářadí v zimě? Dobré nástroje nejsou levné, ale pokud s nimi zacházíte dobře, vydrží vám roky. Čtěte dál, abyste se dozvěděli o údržbě nářadí pro zimní sezonu a jak vyčistit zahradní nářadí.

Jak čistit nářadí před zimou

Prvním dobrým krokem je důkladné vyčištění všech nástrojů. Použijte hrubý kovový kartáč, stejně tak brusku, abyste oškrábaly kovové části vašich nástrojů. Následně použijte suchou hadru a v případě potřeby parní hadr. Případné řezy otřete kouskem brusného papíru. Jakmile bude váš nástroj čistý, otřete jej hadrem, který jste polili trochou oleje. Motorový olej je v pořádku, ale rostlinný olej je stejně účinný a méně toxický. Odstraňte z dřevěných úchytů kousky brusného papíru a celou rukojeť otřete lněným olejem.

Skladování nářadí

Skladování zahradního nářadí je stejně tak důležité pro jeho životnost jako čištění nářadí. Uchovávejte je na stojanu, aby nedošlo k jejich pádu nebo k pádu na vás či vaše děti. Železné části nástrojů by neměly spočívat na zemině, protože to vede k jejich rychlejšímu opotřebení a znečištění.

Příprava dalšího zahradního nářadí pro zimní údržbu

Zimní zahrada nekončí u lopaty a motyky. Odpojte všechny hadice a zalévací systémy; pravděpodobně by v zimě praskly. Vypusťte z nich vodu, opláchněte všechny otvory a upravte je, abyste se vyhnuli zlomení, které by v zimě mohlo následovat.

Benzín v sekačce a dalších nástrojích

Vypusťte benzín se sekačky na trávu a všech možných dalších zahradních nástrojů. Pokud byste v nich přes zimu nechali palivo, mohlo by dojít k degradaci plastových a gumových částí a k zrezavění kovových částí. Vyjměte nože a naostřete je a naolejujte. Seškrábněte nebo opláchněte veškerou trávu a nečistoty. Odpojte baterii a zapalovací svíčky, abyste zabránili náhodnému spuštění v zimě.

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *