Tipy na pivo ke grilování: Zapomeňte na nevýrazná europiva

Venkovní teploty jsou stále ještě poměrně vysoké a léto prostě láká ke skvělému grilování. Takové steaky, klobásky nebo i klidně sýry na grilu rozhodně stojí za to. Vynikající pokrmy se ovšem v žádném případě neobejdou bez skvělého pití. Tradičně se ke steakům volí pivo. Naštěstí žijeme v krásné době malých pivovarů, a tak je z čeho vybírat. Mainstreamová piva je vhodnější vynechat. Chuť Heinekenu maskovaného prakticky ve všech značkách mimo humpoleckého Bernarda je až nepříjemně univerzální. Ostatně i vinaři jdou po vínech majících specifické chuťové vlastnosti a nepijí levné varianty, nedejbože luxus z krabic. Jaká piva volit? My jsme si pro vás připravili několik tipů na svrchně kvašené letní variace.

Summer Ale od Helfu

Náš první tip pochází z Oseku nad Bečvou, konkrétně z pivovaru HELF. Jedná se o lehoučký letní speciál, kterým dokážete oživit jakékoli posezení. Jde o desítku obsahující 4 % alkoholu. K bazénu do horkých dní není nic lepšího. Z pohledu barvy jde také o světlejší záležitost. Chuťově je velmi jemné a má příjemnou lehce bylinnou vůni.

Summer Ale

Tanečnice 12 % APA

 

Naším prvním tipem je letní speciál pivovaru HELF nazvaný Tanečnice. Jde o lehčí pivo s 12 % EPM. Tento American Pale Ale je světlý, což ostatně poznáte už po nalití do sklenice. Co se týká alkoholu, ten je stanoven na 5,5% Vol. Součástí piva jsou chmely Comet, Amarillo, Cascade. Chuťově jde o lehce intenzivnější zážitek než u předchozího Summer Ale.

Tanečnice

Albrecht Pale Ale 12 Melchior

 

Třetím speciálem je American Pale Ale ze zámeckého pivovaru ve Frýdlantu. Co se týká obsahu alkoholu, ten činí 5,5 %. Chmely využité při výrobě jsou Fuggles, Ekuanot, Equinox HBC 366, Simcoe a Cascade. Na první pohled zaujala samozřejmě zlatavá barva a poměrně hustá pěna. Pivo voní krásně citrusově. Vůně je připomíná směs několika bylin. Přesto má vynikající hořkost a unikátní chuť. Samozřejmě je i zakalení, jež je u většiny Albrechtů jakousi samozřejmostí.

Melchior

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.