Tipy na nejznámější půdokryvné rostliny

Mech

Mít trávník ve všech koutech zahrady je takřka nemožné. Především ve stínu se mu příliš nedaří, řídne a vytváří se mezi ním spousta mechu. Takováto situace rozhodně není ideální, a tak se vyplatí zvolit místo trávníku některé známé půdokryvné rostliny. Že netušíte, o jaké by se mohlo jednat? Pak nepřestávejte číst, protože vám dáme tipy hned na několik z nich. Může se přitom jednat jak o plazivé dřeviny, tak i byliny.

Bedrnička vytvoří opravdu hustý koberec

Chcete mít povrch podobný koberci? Výbornou volbou je v tomto případě plazivka bednička označovaná latinsky jako Acaena. Barvu si budete moci vybrat také. Koberce mohou být nejen zelené, ale také červené, modrošedé nebo stříbřité. Výborný je i mix zmiňovaných barev, který vytvoří opravdu zajímavá zákoutí. Bedrnička je zelená v průběhu celého roku. Velkou výhodou je i fakt, že bude dobře růst jak ve stínu, tak i na plném sluníčku.

Sytá zeleň mechovce

Stačí vám pouze zelený koberec? Pak se jistě spokojíte s mechovcem. Typické dělené lístky této rostliny vytváří krásný sytě zelený porost, který v létě nabídne i spousty kvítků. Tím, že vysadíme pouze několik sazenic v rozestupech kolem 20 cm, vytvoříme velmi hustý koberec. Rostliny se totiž velmi kompaktně propojí navzájem. Jestliže máte kyselou půdu, mechovec v ní bez potíží poroste. Navíc nezamrzne, což se bohužel u některých jiných rostlin totožného charakteru stává.

Úrazník šídlovitý

Úrazník šídlovitý

Sagina subulata má své místo zejména ve skalkách a také v zahradách japonského typu. Úrazník šídlovitý se hodí hlavně do míst mezi kameny. Za péči se vám odmění spoustou krásných bílých kvítků. Při jeho pěstování si ale dejte pozor na dostatečnou drenáž a také ne příliš proschlou půdu. Roste na slunci i v polostínu. Vzhledově rozhodně neurazí a naopak dokáže ozdobit jakoukoli zahradu.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.