Halloweenská dýně

Tipy, jak vyřezat dýni na Halloween

Už se chystáte na Halloween? Nejspíše postupně ano, minimálně besídky v mateřských školách již probíhají a okolí domova si lidé začnou zdobit v nejbližší době. Pokud už máte nakoupenou dýni třeba podle našeho návodu, pak stojí za to vědět něco málo o technice řezání a také o dalších aspektech, jež se vyřezávání jako takového přímo týkají.

Postup vyřezávání dýně

Naše první rada tkví v tom, že je zapotí dát při řezání pozor na příliš velké ztenčení dužniny. Ta poté nemusí být pevná tak, jak bychom to potřebovali. Nejprve je zapotřebí vytvořit otvor, a to optimálně šikovně z horní či zadní strany. Měl by být zhruba ze 2/3 celé dýně. Právě jím budeme vkládat do interiéru tykve svíčku či kahánek. Velké dýně lze rozkrojit na polovinu a nechat řezem dolů. S dužinou si jistě budou vědět všechny šikovné hospodyňky rady.

Kvalitní nástroje jako základ

Optimální je mít samozřejmě maximálně ostré nože. Výborné jsou především ty vykosťovací. Ostatně vyřezávání dýni není ničím novým a věnují se mu i profesionálové. Jedná se o disciplínu s názvem carving. na výrobu takovýchto uměleckých děl se mnohdy používají i speciální pilky a jiné nástroje. Doma si ale bez problémů vystačíte s kvalitním nožem. Určitě si při řezání dejte pozor i na to, aby jednotlivé otvory nebyly ve velké blízkosti, případně se dokonce nepropojovaly.

Nebojte se předkreslit motivy a použít šablonu

Vyřezat krásný obličej na první dobrou není zrovna jednoduché. Proto si klidně vezměte tužku, posléze lihový popisovač a prostě si vše postupně načrtněte. Složitější motivy si zaslouží použití nějaké hezké šablony. Sehnat jich v současné době lze opravdu velké množství. Vybírat můžete jak z těch hodně strašidelných, tak i s mnohých elegantních, jež spíše pobaví. A o to možná jde při Halloweenu ještě více než o nahnání strachu.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *