Tipy, jak pěstovat muškáty: Bohatému kvetení se nevyhnete

Muškáty

Muškáty, které označujeme též jako pelargonie, jsou poměrně nenáročné rostliny. Jejich pěstování zvládne snad každý. Nicméně pro dosažení co nejbohatšího růstů je dobré mít alespoň nějaké povědomí o jejich pěstování. Samozřejmě platí, že důležitá je zejména zálivka a hodně sluníčka. Přihnojováním můžete napomoci bohatému růstu. Avšak my přinášíme ještě další tipy, které lze při pěstování muškátů použít.

Samozavlažování muškátů

Půda v nádobách, které jsou navíc na slunci, vysychá poměrně rychle. Na zálivku byste tak museli myslet klidně i víckrát, než dvakrát denně. Pro pěstování muškátů se tedy vyplatí investovat do samozavlažovacích truhlíků. To vám práci značně usnadní, i když je pravou, že i z nich se voda vypařuje. Pamatujte, že zemina nesmí nikdy vyschnout!

Muškát

Foto: Pixabay

Muškáty a hnojení

Muškáty patří k rostlinám, které dokážou velmi bohatě kvést po celé léto. To ale znamená, že jsou také náročné na živiny v půdě. Pro dosažení bohatého růstu je dobré je přihnojovat, a to hnojivem, které si zakoupíte v zahradnickém centru, nebo také tzv. „žížalí vodou“. U hnojiva neplatí, že více je lépe, takže dodržujte pokyny na obalu výrobku, který používáte. Přehnojení může mít jako důsledek spálení kořenů nebo růst zelených částí na úkor květů. Takže: přiměřeně!

Skořice místo růstového stimulátoru

I z jedné zdravé rostliny můžete zdarma získat rostliny nové. Stačí mít trochu trpělivosti. Množení řízkováním je jednou ze nejosvědčenějších metod, jak získat nové muškáty. Ze zdravé rostliny tedy odřežte řízky – obvykle se jedná o nejdelší větvičky. Ty namočte do vody a poté do růstového stimulátoru nebo práškové skořice. Kelímky od jogurtu naplňte zeminou a do každého zapíchněte jeden řízek. Jemně přihrňte zeminu, zalijte a zabalte do mikrotenového sáčku na tři dny. Poté už zakoření.

Zdroje info:

https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/muskaty-pestovani-30000524.html

https://www.blesk.cz/clanek/bydleni-zahrada/539023/jak-pestovat-muskaty-aby-pekne-narustaly-a-tvorily-spoustu-novych-kvetu.html

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!