Stop mouchám! Jak se zbavit tohoto otravného létajícího hmyzu?

Mouchy

Mouchy, ale také octomilky a jiný otravný hmyz opět zvesela poletuje v našich domácnostech. Nikomu z nás se jistě nelíbí, že nám posedává na stole či rovnou na jídle. Abyste se jich zbavili, nemusíte kupovat chemické či elektrické prostředky. Bohatě vám postačí ekologické varianty, které otravný hmyz vyženou z domova. 

Odpadky je přilákají

Vůně slupek z brambor, od banánu, ale i jiný odpad umí mouchy spolehlivě přilákat. A to i tehdy, pokud odpadky házíte do koše, který je zavřený. Z toho důvodu doporučujeme, abyste odpadky vynášeli častěji. Se slupkami zajděte okamžitě na kompost a zbytečně doma neshromažďujte žádný odpad. I ovoce na stole je lákadlem pro mouchy a octomilky. Pokud je to přece jen možné, odložte mísu s ovocem do spíže. Tam také vydrží o něco déle. Po vaření, krájení ovoce, zeleniny či pečiva, nezapomeňte kuchyňskou linku utřít, nejlépe umýt. Drobky či šťáva z ovoce spolehlivě přiláká tento malý létavý hmyz. 

Aksamitník
Foto: PIxabay

Bylinky na parapet, balkon i na stůl

Existuje mnoho bylinek, které hmyzu nevoní, a tak není špatný nápad, když některé z nich vysadíte kolem altánu, na parapet či si některé dáte na stůl. Levandule bude dokonalá kolem altánu, vyzkoušet ji můžete také v truhlíku na parapetu. A jakmile vykvete, nastříhejte si ji domů a dejte si ji na stůl. Určitě si nějakou z nich nasušte a umístěte do skříně. Tam spolehlivě odláká moly. Dobře funguje také máta a rozmarýn. Také oblíbené muškáty mouchy nemají rády. Dokonce ani rajčata a aksamitníky jim nevoní. 

Levandule
Foto: PIxabay

Skvěle funguje i hřebíček. Z něj si však připravte přírodní repelent. Do půl litrové PET lahve nasypte jeden pytlíček hřebíčku, snítku rozmarýnu, levandule a vše zalijte lihem či alkoholem. Nechejte pět dní macerovat. Poté tekutinu slijte do lahve s rozprašovačem a našplíchejte kolem oken. Misku s touto tekutinou můžete položit k otevřenému oknu. Zkuste také popřemýšlet nad pořízením masožravých květin. Je však ale potřeba počítat s tím, že byste rostlin měli mít více. Co je ale výhodou, že tyto masožravky si hmyz přilákají samy. A pokud nevyužijete ani jedno, vyzkoušejte odpuzovače do zásuvky či odpuzovač založený na vydávání nízkofrekvenčních elektromagnetických vln. 

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/jak-na-mouchy-2562, https://bydleni.instory.cz/810-sest-tipu-jak-zatocit-s-otravnymi-mouchami.html

Náhledové foto: Pixabay

Zahrada je únik, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu, zdraví, zábava, radost a neodolatelný klid. Možná jste i vy takového názoru? Pokud ano, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti z oblasti zahradničení. :)