Tipy, jak nakoupit levné a vkusné doplňky do domácnosti

Domácnost

Vyzdobit si vkusně domácnost je otázkou nejen estetického cítění, ale značně se na výsledku podílí i dostupné finance. Díky několika tipům však jde docílit senzačního výsledku i co nejnižší ceny zároveň, jak na to?

Udělejte si představu, jak by měla domácnost vypadat

Na internetových stránkách či instagramových profilech se nachází spousta dostupné inspirace, kterou během zařizování vlastní domácnosti můžete efektivně využít. Skvělým zdrojem budou nejen fotografie, ale i prospekty vybraných firem. Senzačním místem pro získání jak inspirace, tak výhodných cen, je například Primark Praha leták nebo v případě drobného zboží i Lidl leták.

Všechno, co vás zaujme, si uložte do galerie telefonu nebo sepište do bločku a jakmile budete mít konkrétní představu, jak by měl výsledek vypadat, vrhněte se na nákupy. Díky nabídkám ve zmíněném Primark Praha letáku máte možnost za akční ceny pořídit nejen celoroční doplňky do domácnosti, ale taktéž třeba vánoční či podzimní dekorace.

Využívejte akčních nabídek

Jak v kamenných prodejnách, tak v internetových obchodech jsou příležitostně k dostání slevové akce, díky kterým je možné vysněný kus drobného nábytku nebo textilu zakoupit za značně nižší ceny. Pokud preferujete nákupy v kamenných prodejnách, prolistujte si například Lidl leták, ve kterém se kromě akčních nabídek na potraviny nachází i slevy na sezónní dekorace. Akční nabídky však nejsou k dostání pouze ve slevových prospektech, nýbrž i přímo na internetových stránkách vybraných společností, kdy je například žádoucí zadat slevový kód na závěr v nákupním košíku. Taktéž výhodné jsou nákupy na Black Friday nebo využijte sezónní výprodeje. Obzvlášť vyhledávané jsou povánoční slevy.

Nezapomeňte porovnat nabídky konkurence

Pokud naleznete určitou akční nabídku, nemusí to nutně znamenat, že se jedná o nejnižší dostupnou cenu na trhu. Vždy se vyplatí porovnat i konkurenční společnosti, zda u nich vybraný produkt přece jen není k dostání za nižší cenu. Dalším nákupním tipem je neutrácet finance za poštovné, pokud není zahrnuté v ceně, prohlédněte si i sortiment prodejců s kamennými pobočkami.

Neopomeňte ani prodejny, jako je třeba Billa či Penny Market Praha. Nabídka produktů, které například zmiňovaný Penny Market Praha nabízí, je daleko rozsáhlejší, než se může na první pohled zdát. Vždy se však snažte pořizovat pouze takové množství dekorací a různých sezónních doplňků, které opravdu upotřebíte. Případně si něco vyrobte sami, skvělou volbu představují věnce, přírodní svíčky anebo ozdobičky na vánoční strom.

Náhledové foto: Unsplash

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.