Aby vaše zahrada na podzim krásně rozkvetla, musíte do ní vhodné květiny a křoviny vysadit už teď

Paulownia

Chcete, aby byla vaše zahrada plná barev i na podzim? Vysaďte si do ní tyto nenáročné stromy a květiny. Po pořízení těchto rostlin bude vaše zahrada i na podzim krásně barevná. Tyto kvetoucí krásky jsou nenáročné a některé z nich mají i léčivé účinky.

Na podzim se v přírodě krásně zbarvují listy keřů a stromů a mezi odkvétajícími květinami vynikají ty, co kvetou právě teď v období před přicházející zimou. Jestliže patříte mezi ty, jež tato barevná změna uchvátila, dopřejte si ji i na vaší zahradě. Existuje mnoho druhů květin i stromů, které jsou na podzim nádherně zbarvené, a péče o ně je časově nenáročná a bez námahy.

Do každé zahrady patří chryzantéma

Listopadka zahradní (Chrysanthemum morifolium) je květina, kterou každý z nás zná pod názvem „chryzantéma“. Ta by samozřejmě neměla chybět v žádné zahradě, a to z toho důvodu, že překrásně kvete v mnoha barvách. Tyto květiny můžete na zahradě pěstovat volně na záhonku i v nádobách. Jsou nenáročné a při jejich pravidelném zaštipování se dočkáte stále nových a nových květů, které budou zdobit vaši zahradu.

Chryzantémy

Foto: Pixabay

Zlatobýl je krásný a léčivý

Zlatobýl obecný (Solidago virgaurea) je žlutě kvetoucí bylina z čeledi hvězdnicovitých, které se lidově říká „žlutá metla“. Toto pojmenování dostala kvůli dlouhému stonku, který nese květ podobný koštěti. Zlatobýl je dlouhověká trvalka, jež má mnoho léčivých účinků. Nejenže tedy zkrášlí vaši zahradu, po usušení květů vám také pomůže s mnoha neduhy, mezi něž patří:

  • astma,
  • kožní vyrážky,
  • bolesti močového ústrojí,
  • zavodnění organismu,
  • záněty.

Škumpa se pyšní různobarevnými listy

Škumpa orobincová (Rhus typhina) je strom s původem v Severní Americe, který má na podzim nádherně zbarvené listy. Ale pozor – pokud se rozhodnete ji pořídit, měli byste vědět, že se dokáže opravdu rychle šířit po okolí – pěstovat byste ji tedy měli pokud možno v nádobách.

Zdroj: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/15-nejhezcich-balkonovych-rostlin-do-truhliku-inspirujte-se

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)